حماس از توافق با اسرائیل برای کاهش تنش ها در نوار غزه به عنوان منطقه مهار شیوع Covid-19 خبر داد – RT World News

گروه شبه نظامی کنترل كنترل محاصره فلسطین گفته است كه با تل آویو به “تفاهم” رسیده است كه می تواند تنش ها را در غزه پس از هفته ها خصومت به عنوان منطقه برای مبارزه با شیوع Covid-19 كمك كند.

توافق شده است به “شامل تشدید” و اسرائیل را متوقف کنید “پرخاشگری” این گروه روز دوشنبه در بیانیه ای افزود ، این معامله با واسطه فرستاده قطر ، محمد العمادی انجام شد. حماس جزئیات دقیق توافق را ارائه نداد اما گفت كه هر دو طرف با آن موافقت كرده اند “آرامش را برقرار کن” اضافه کردن اینکه این معامله همچنین تسهیل خواهد کرد الف “تعداد پروژه ها” که به نفع غزه است و به ویژه به آن کمک می کند تا با شیوع ویروس کرونا مقابله کند.
همچنین در rt.com
نوار غزه با شروع مبارزه با اولین شیوع Covid-19 به حالت قفل در می آیداین پیشرفت کمتر از یک هفته پس از آن صورت گرفت که سرزمین فلسطین چهار مورد ویروس کرونا را در یک اردوگاه محلی پناهجویان تأیید کرد و قفل را برای مهار این بیماری وضع کرد. از آنجا که سیستم شکننده بهداشتی غزه سالها در محاصره عمیق اسرائیل رنج می برد و تنها دو هفته پیش پس از قطع منابع سوخت تل آویو در میان جهش درگیری های مرزی.

در هفته های اخیر به دلیل افزایش خصومت ها بین اسرائیل و حماس ، تنش ها در اطراف این نوار در حال افزایش است. شبه نظامیان فلسطینی با ایجاد آتش سوزی با بالن های محترقه به داخل خاک اسرائیل پرتاب می شوند و بعضاً برخی موشک ها را نیز پرتاب می کنند.

نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) با حملات هوایی تلافی جویانه کرده و از تانکها برای هدف قرار دادن اهداف حماس در این منطقه استفاده کردند. اسرائیل نیز پس از توقف جریان سوخت به داخل محوطه از اواسط ماه اوت و جلوگیری از انتقال کالا از طریق گذرگاه کرم شالوم ، غزه را تقریباً بدون تجهیزات ترک کرده است. منطقه ماهیگیری غزه نیز بسته شد.

اخبار مرتبط  G7 واقعاً منسوخ و از دور است ، مسکو با ترامپ موافقت می کند ، اما بدون چین اینگونه خواهد ماند - RT World News

اکنون ، هماهنگ کننده فعالیت های دولت در سرزمین ها (COGAT) – یک واحد وزارت دفاع اسرائیل که امور غیرنظامی بین تل آویو و مقامات فلسطینی را هماهنگ می کند – تأیید کرد که برخی از محدودیت ها به عنوان بخشی از معامله برداشته می شود.
همچنین در rt.com
غزه پس از توقف حمل و نقل سوخت توسط اسرائیل ، تنها نیروگاه خود را تعطیل می کند“به دنبال تلاش ها برای آرام سازی اوضاع ، و با توجه به رایزنی های امنیتی به رهبری وزیر دفاع بنی گانتز ، تصمیمی برای از سرگیری فعالیت عادی گذرگاه کرم شالوم از جمله ورود محصولات سوخت از فردا گرفته شد. [Tuesday]، “ COGAT گفت. منطقه ماهیگیری نیز در 15 مایل دریایی افتتاح خواهد شد.

برخی گزارش های رسانه ای همچنین حاکی از آن است که این توافق نامه می تواند شامل اسرائیل برای تسهیل ورود کالاهای پزشکی به نوار غزه برای کمک به مبارزه با Covid-19 و همچنین اجازه دادن به قطر برای ارسال 30 میلیون دلار کمک مالی به این منطقه باشد.

هنوز به نظر نمی رسید تل آویو علاقه خاصی به رفع محدودیت ها داشته باشد زیرا COGAT گفت این تصمیم هنوز ادامه خواهد داشت “آزمایش روی زمین” و اگر حماس نتواند به تعهدات خود عمل کند ، اسرائیل “طبق آن عمل خواهد کرد.”

گانتز همچنین اشاره کرد که سیاست تحمل صفر اسرائیل در قبال آنچه وی خواند “نقض امنیت” ادامه خواهد داد و تل آویو در نظر دارد “یک بالون … به همان اندازه موشک قابل قبول نیست.” وی همچنین ابراز امیدواری کرد که حماس به نوعی “برای مبارزه با تاج جنبه امنیتی را بردارید[virus]”
همچنین در rt.com
حمله اسرائیل به “واحد نیروهای ویژه” حماس در غزه در میان حملات موشکی و بالون ادامه دار (عکس ها ، فیلم ها)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *