حماس می گوید الحاق بانک کرانه غربی می تواند “اعلام جنگ” باشد که اسرائیل “از تلخ پشیمان شود” – RT World News

حماس هشدار داده است كه اسرائیل هشدار داده و گفته است كه این اقدام می تواند “اعلام جنگ” برای فلسطینی ها باشد.

سخنگوی حماس در یک ویدئو به زبان عربی منتشر شده در روز پنجشنبه ، ابو عبیده گفت: نقشه های اسرائیل بوده است “جنایی” و به مبلغ “بزرگترین سرقت سرزمین فلسطین در دهه ها.” وی قول داد كه حماس ، گروه اسلامی كه اسرائیل آن را یك سازمان تروریستی می داند ، از سرزمین مقدس و مردم آن محافظت می كند.

ابییدا گفت این سازمان اظهارات زیادی نمی کند ، اما می خواست این موضوع را به وضوح بیان کند “مقاومت این تصمیم را اعلام جنگ برای مردم فلسطین ما می داند.” وی افزود که اسرائیل چنین خواهد کرد “پشیمان تلخ” اگر با الحاق ادامه یابد و آن “شغل هزینه ای بی سابقه خواهد پرداخت.”
همچنین در rt.com
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل می گویند که نقشه الحاق اسرائیل باعث نقض قانون بین المللی و ایجاد “فلسطین بانتوستان” می شود.پیش از این ، روز دوشنبه ، یکی دیگر از مقامات ارشد حماس گفت که پروژه الحاق باید باشد “در همه اشکال با مقاومت روبرو شد” و خواستار اتحاد با تشکیلات خودگردان فلسطین ، با وجود اختلافات بین این دو. بیانیه ای به نام برنامه های الحاق الف “توطئه بافته شده توسط اشغال رژیم صهیونیستی.”

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو قصد دارد فرایند الحاق بخش هایی از کرانه باختری را که در آن بیش از 420،000 مهاجر یهودی زندگی می کنند ، از اول ژوئیه به عنوان بخشی از ایالات متحده آغاز کند. “چشم انداز برای صلح” ابتکار عمل. فلسطینی ها این طرح را رد کرده اند.

اخبار مرتبط  فعالان شورشی انقراض انجمن تجاری HQ را با FAKE Blood شلیک کردند تا "لابی های بدبین" را محکوم کنند - RT World News

سازمان ملل متحد اخیراً این تصمیم را محکوم کرد و برنامه نتانیاهو را خواند “غیرقانونی” و ابراز تأسف از حمایت ایالات متحده از این سیاست. اتحادیه اروپا همچنین در مورد احتمال هشدار داده است “انتقام جویی” برای اسرائیل و گفت که این کار خواهد کرد “از هرگونه ابتکار عمل در جهت الحاق خودداری کنید.”

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *