حملات هوایی فرانسه بیش از 50 جهادگر وابسته به القاعده در مالی را به قتل رساند – وزیر دفاع – اخبار جهانی RT

بیش از 50 جهادگر در حملات هوایی نیروهای فرانسوی در مالی کشته شده اند ، وزیر دفاع فلورانس پارلی روز سه شنبه گفت که این مرگ ها ضربه مهمی به القاعده در منطقه است.

پرلی پس از دیدار با اعضای دولت انتقالی مالی در باماکو ، گفت که حملات هوایی روز جمعه در مرکز مالی در نزدیکی مرزهای بورکینافاسو و نیجر انجام شد.

“من می خواهم عملیاتی با اهمیت را که در 30 اکتبر در مالی توسط نیروی بارخانه انجام شد ، نشان دهم که توانست بیش از 50 جهادگر را خنثی کند ،” پارلی در تلویزیون دولتی مالی گفت. منظور وزیر این بود که عملیات ضد جهادی Barkhane به رهبری فرانسه انجام شد.

وزیر فرانسوی گفت: حدود 30 موتورسیکلت منهدم شد. وی افزود که این عملیات پس از شناسایی یک کاروان موتور سیکلت “بسیار بزرگ” در منطقه “سه مرز” آغاز شد.

به گفته پارلی ، وقتی جهادی ها قصد فرار داشتند ، دو فروند هواپیمای میراژ همراه با یک هواپیمای بدون سرنشین برای پرتاب موشک به شورشیان به آنجا فرستاده شدند.

اخبار مرتبط  مراحل مدرسه دختران پاکستانی BEHEADING را مسخره می کنند زیرا روحانی انتقام انتقام فرانسه را به دلیل "توهین به پیامبر" (VIDEO) - RT World News
همچنین در rt.com
“علاقه ای به قدرت ندارید”: فتنه گران ارتش مالی قول انتخابات در “زمان معقول” را می دهندسرهنگ فردریک باربری سخنگوی ارتش به خبرنگاران گفت ، چهار تروریست نیز دستگیر شده اند و افزود که مواد منفجره و یک جلیقه انتحاری پیدا شده است. این گروه بوده است “در مورد حمله [an army] موقعیت در منطقه “ او گفت.

باربری افزود ، عملیات دیگری با هدف هدف قرار دادن دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) در صحرای بزرگ ، با درگیر شدن 3000 سرباز در حال انجام بود.

فرانسه بیش از 5،000 سرباز در مالی و کشورهای همسایه در منطقه ساحل آفریقای غربی برای مبارزه با جهادی ها از زمان اولین مداخله خود در سال 2013 دارد. سازمان ملل در حدود مأموریت صلح خود حدود 13000 سرباز را در مالی مستقر کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *