حمله به خارج از دفتر سابق شارلی ابدو در پاریس “اقدام آشکار تروریسم اسلامگرا” – وزیر کشور فرانسه – اخبار جهانی RT

مقامات فرانسوی به عنوان یک حمله تروریستی گوشت که منجر به زخمی شدن شدید دو نفر در خارج از دفاتر سابق مجله طنز “شارلی ابدو” در پاریس شده است ، به عنوان یک اقدام تروریستی اسلامگرا رفتار می شود.

وزیر امور خارجه ، جرالد دارمانین عصر روز جمعه به فرانس 2 گفت: “بدیهی است که این یک اقدام تروریستی اسلامگرا است.”

“بدیهی است که تهدید تروریسم در این خیابان دست کم گرفته شده است.”

دو کارمند آژانس خبری تولید Premieres Lignes روز جمعه در بیرون دفتر خود در منطقه 11 بودند که توسط مرد چاقو دست به حمله حمله کردند. پاول موریرا ، بنیانگذار Premieres Lignes ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “آنها” به شدت زخمی شده اند.

این حمله در حوالی نشانی سابق شارلی ابدو ، روزنامه هجو هفتگی صورت گرفت که کارکنان آن در حمله سال 2015 شبه نظامیان اسلام گرا قتل عام شدند. 14 همدست ادعایی در آن حمله در حال حاضر در پاریس در حال محاکمه هستند.

شارلی ابدو سرانجام در نشانی دیگری در پاریس بازگشایی شد که به دلایل امنیتی مخفی نگه داشته می شود.
همچنین در rt.com
افرادی که در چاقو زدن در مجاورت دفاتر سابق مجله شارلی ابدو در پاریس مجروح شده اند ، واحد ضد تروریسم به کاوشگر پیوستخبرگزاری فرانسه گزارش داد که پنج مرد بازداشت شده اند ، از جمله فرد مظنون به حمله. دفتر پیگرد قانونی ضد تروریسم PNAT گفت که تحقیقات را با اتهام “اقدام به قتل مربوط به یک شرکت تروریستی” و “توطئه با تروریست ها” آغاز کرده است.

اخبار مرتبط  هیچ اطلاعات رسمی درباره "مزدوران روسی" بازداشت شده در بلاروس - سفارت - RT World News دریافت نشده است

رئیس PNAT ژان فرانسوا ریکارد گفت که مظنون اصلی یک جوان 18 ساله است که گفته می شود در پاکستان متولد شده است.

نخست وزیر ژان کاستکس پس از بازدید از محل حمله گفت که جان دو قربانی “خدا را شکر در معرض خطر نیست”.

برادران سعید و چریف کوآچی در 7 ژانویه 2015 به دفاتر شارلی ابدو حمله کردند و دوازده نفر را کشتند. القاعده با ادعای مسئولیت درگیری ها ، این مجله با انتشار كاریكاتورهایی از حضرت محمد (ص) ، همه مسلمانان را آزرده خاطر كرد.

شارلی ابدو پیش از محاکمه همدستان ادعایی کوآچی ها ، برخی از کارتون ها را تجدید چاپ کرد. این حمله روز جمعه را به عنوان اقدامی “کینه توزانه” توسط “تروریست ها” ناشی از تعصب و عدم تحمل محکوم کرد.
همچنین در rt.com
مظنون دوم پس از حمله چاقو در خارج از دفاتر سابق شارلی ابدو در پاریس ، که منجر به زخمی شدن 2 روزنامه نگار شد ، بازداشت شدفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *