خاخام رئیس اسرائیل در میان افزایش خشونت های خیابانی بین اعراب و یهودیان (VIDEOS) خواستار آرامش است – اخبار جهانی RT

یکی از دو خاخام بزرگ در اسرائیل خواستار خویشتنداری شده است زیرا رسانه های محلی از صحنه های وحشتناک تخریب و حملات خیابانی خبر می دهند ، از جمله یک مرد عرب که از اتومبیل او بیرون کشیده شده و توسط گروهی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

“ما نباید به تحریکات و آسیب رساندن به مردم یا اموال کشیده شویم” خاخام رئیس سفاردی ، ییتزاک یوسف روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت. “تورات اسرائیل مجوزی برای گرفتن قانون به دست یک شخص و اعمال خشونت آمیز نمی دهد.”

تنش بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها در آخر هفته به دلیل اخراج فلسطینی ها در بیت المقدس شرقی و حمله پلیس اسرائیل به نمازگزاران در مسجد الاقصا به اوج خود رسید.
همچنین در rt.com
نتانیاهو با اتحاد با افراط گرایان راست افراطی ، خشونت در اورشلیم را برانگیخته و هرج و مرج گسترده ای را به خطر می اندازدطبق گزارش رسانه های محلی ، چهارشنبه شب به نظر می رسد سطح خشونت در خیابان افزایش یافته است.

در شهر ساحلی بات یام در مرکز اسرائیل ، فیلم های گرافیکی مشترک آنلاین ظاهر شد تا اسرائیلی ها نشان دهند كه یك راننده عرب را از اتومبیل خود می كشند و در خیابان او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می دهند. به گزارش تایمز اسرائیل ، فیلم نشان می داد که این وسیله نقلیه در حال عبور از جاده ای شلوغ است و ظاهراً قصد داشت از بین جمعیت فرار کند ، قبل از اینکه با ماشین دیگری تصادف کند و مرد بیرون کشیده شود ، محاصره و تعرض شود. وضعیت وی مشخص نیست.

گفته می شود تصاویر دیگری از این شهر نشان دهنده آشوبگران اسرائیلی است که مغازه ها و مشاغل دیگر را تخریب می کنند ، از جمله بستنی فروشی متعلق به عرب ها.

همچنین گزارش هایی از حمله اعراب به اسرائیلی ها از جمله علیه یک جوان 30 ساله یهودی در شمال شهر عکر گزارش شده است. به گزارش جروزالم پست ، این فرد پس از اصابت ضربه با چوب و سنگ در حالی که در اتومبیل خود بود ، از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شدید به مرکز پزشکی منتقل شد.

اخبار مرتبط  پلیس در حالی که هزاران مدافع اسلام برای "محاصره" سفارت فرانسه در بنگلادش راهپیمایی می کنند مداخله می کند (عکس) - RT World News

نیروهای دفاع اسرائیل گفتند ، روز چهارشنبه ، شبه نظامیان فلسطینی به شلیک موشک از غزه به سمت اسرائیل ادامه دادند. این قول داد که با اعتصابات خود پاسخ دهد.

نیروهای مسلح اسرائیل قبلاً حملات زیادی را به اهداف ادعایی حماس در غزه آغاز کرده اند که باعث کشته شدن دهها کشته در سه روز گذشته و تخریب سه ساختمان بلند شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *