خالق واکسن Pfizer’s Covid-19 می گوید برای تأثیرگذاری زخم به زمان احتیاج دارد و زندگی تا زمستان بعدی به حالت عادی نخواهد رسید – RT World News

دانشمند اصلی واکسن کرونا ویروس که به طور مشترک توسط Pfizer و BioNTech تولید شده است ، هشدار داده است که اثر فوری بر تعداد موارد نخواهد داشت و ممکن است یک سال قبل از بازگشت عادی باشد.

تلقیح م effectiveثر علیه Covid-19 بهترین راه برای پایان دادن به بحران جهانی بهداشت اعلام شده است ، اما پروفسور Ugur Sahin ، یکی از بنیانگذاران BioNTech ، درمورد اینکه همه گیری در پشت سر ما است ، هشدار داده است.

ادامه مطلب

ساهین در مصاحبه ای در برنامه اندرو مار مارك بی بی سی اظهار داشت كه حتی پس از آزاد شدن لگن ، ممكن است ماه ها طول بكشد تا میزان عفونت پایین بیاید.

“اگر همه چیز به خوبی پیش برود … ما می توانیم یک زمستان معمولی در سال آینده داشته باشیم” او هشدار داد که ماههای آینده “سخت خواهد بود.”

وی گفت هدف تحویل بیش از 300 میلیون دوز واکسن قبل از آوریل سال آینده است که این میزان است “می تواند به ما اجازه دهد از قبل تأثیر خود را شروع کنیم.” وی گفت فکر می کند این واکسن در نهایت می تواند به کاهش انتقال ویروس تا 50 درصد کمک کند.

اخبار مرتبط  سوئد از توصیه به استفاده از ماسک استفاده می کند زیرا موسسه نوبل اصرار دارد که این ماده در برابر Covid-19 مهم است - RT World News

این واکسن که به گفته Pfizer بیش از 90 درصد م effectiveثر است ، می تواند از اواسط ماه دسامبر در بین عموم مردم توزیع شود.

چندین کشور قبلاً سفارش لقمه گذاری کرده اند. اسرائیل روز جمعه برای تأمین 8 میلیون دوز واکسن با شرکت دارویی ایالات متحده قرارداد 237 میلیون دلاری امضا کرد.

انتظار می رود که انگلیس 10 میلیون دوز تا پایان سال دریافت کند و 30 میلیون دوز بعدی تحویل شود. این واکسن در دو دوز تزریق می شود که به فاصله سه هفته تزریق می شود.

این دانشمند در اوایل هفته گذشته طی مصاحبه ای با گاردین لحن کم احتیاط بیشتری به خود گرفت. وی به روزنامه انگلیسی گفت که اطمینان دارد واکسنش می تواند “ویروس را از سر خود بشکنید” و پایان همه گیری.

شرکت ها و دولت های دارویی در سراسر جهان در تلاشند تا یک واکسن Covid-19 ایمن و موثر تولید کنند. مقامات بهداشتی هشدار داده اند كه نباید مسابقه را سیاسی كرد و در برابر جنگ های مناقصه ای كه می تواند كشورهای ثروتمندتر را از دسترسی به یك دردسر مناسب محروم كند ، اصرار كرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *