خامنه ای ایران با انتقاد از فرانسه و “اقدام جنایتکارانه کاریکاتوریست” در روز تولد حضرت محمد – RT World News

رهبر عالی ایران “ماهیت تاریک فرهنگ غربی” را محکوم کرده و حمایت رهبران اروپایی را از کاریکاتورهای “کفرآمیز” از حضرت محمد (ص) محکوم کرد و دفاع آنها از آزادی بیان را رد کرد.

علی خامنه ای روز سه شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالروز تولد حضرت محمد (ص) ، هدف تازه ای از اروپا و فرانسه در مورد کاریکاتورهای جنجالی شارلی ابدو گرفت و حمایت از انتشار کاریکاتورهای پیامبر را به عنوان “تلخ و زشت”
همچنین در rt.com
خامنه ای ایران می گوید کارتون های “توهین” به پیامبر محمد (ص) باید یک جرم باشد مانند “شک به هولوکاست”خامنه ای فرهنگ غربی را برچسب گذاری کرد “تمدن وحشی” پنهان شدن در پشت نمای مدرنیسم ، علم و پیشرفتهای فنی. در حالی که سخنان شدید ضد غربی را در سراسر خود حفظ می کرد ، به نظر می رسید که رهبر ایران در انتقادات خود از امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه نیز کنایه دارد.

این فقط سقوط هنر فرانسه نیست. این سیاست دولتی است که از این عمل اشتباه حمایت می کند. در اینجا یک شخصیت سیاسی وجود دارد که صریحاً از این موضوع حمایت می کند.

ماکرون قبلا اعلام کرد که اسلام است “در بحران” و گفت که او از گردش کاریکاتورهای محمد به عنوان آزادی بیان حمایت می کند ، به ویژه پس از قتل ساموئل پتی توسط یک نوجوان رادیکال. پتی در 16 اکتبر پس از نشان دادن کارتون ها به دانش آموزانش در کلاس آزادی بیان ، در حومه پاریس گردن زده شد.

اخبار مرتبط  دانشمندان نوع جدیدی از زلزله قدرتمند BOOMERANG را کشف می کنند که باعث ایجاد بوم های صوتی در زیر زمین می شود - RT World News

رهبر ایران در اظهارات روز سه شنبه خود ، قتل پتی را پذیرفت و به وی تسلیت گفت ، اما سوال کرد که چرا کسی “صریحاً از این کاریکاتور رذیلانه حمایت کنید.”
همچنین در rt.com
تجمع 50 هزار نفری “ضد ماکرون” در بنگلادش به سمت سفارت فرانسه حرکت می کند ، نمای ماکرون سوخته استاز زمانی که ماکرون در پی قتل پتی علیه اسلام افراطی اعلام کرد و حمایت خود را از جمهوری کاریکاتورهای شارلی ابدو از پیامبر اسلام اعلام کرد ، روابط بین فرانسه و چندین کشور مسلمان به شدت تیره شده است.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در میان منتقدان ماکرون سرسخت تر ، رهبر فرانسه را به دلیل ناراحتی روحی برای اتخاذ چنین موضعی متهم کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *