خامنه ای ایران در انتخابات بسیار بحث برانگیز ریاست جمهوری ایالات متحده مشورت می کند – RT World News

علی خامنه ای ، رهبر معظم ایران ، در میان ادعاهای تقلب در رأی دهندگان دونالد ترامپ ، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را به عنوان “نمایشی” مورد انتقاد قرار داد. وزیر خارجه ایالات متحده ، مایك پمپئو ، انتخابات ایران را “جوك” دانست كه در پی آن توئیتر بوجود آمده است.

“اوضاع در ایالات متحده و آنچه آنها خود در مورد انتخابات خود می گویند یک نمایش است!” خامنه ای در توییتر خود نوشت.

این نمونه ای از چهره زشت لیبرال دموکراسی در ایالات متحده است.

خامنه ای نوشت که “انحطاط رژیم ایالات متحده” بود “کاملاً واضح است” صرف نظر از نتیجه رای گیری. این مقام ایرانی پیش از این انتخابات ایالات متحده را به عنوان “نمایش” در روز انتخابات در 4 نوامبر ، با اشاره به چندین بار رئیس جمهور دونالد ترامپ ادعا کرد که تلاش هایی برای تقلب در آرا صورت گرفته است.

وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو با متهم کردن خامنه ای به سرقت به سرعت درگیر توئیتر شد “صدها میلیون دلار از مردم شما” و خرج کردن “میلیاردها جنگ نیابتی برای محافظت از مخفی کاری شما.”

انتخابات شما یک شوخی است ، صدها نامزد که حتی از شرکت در انتخابات رد صلاحیت شده اند.

پمپئو در ادامه ایالات متحده را چنین توصیف کرد “بزرگترین ملت در تمام تاریخ بشر.”

در همان زمان ، اسحاق جهانگیری ، معاون اول رئیس جمهور ایران ابراز امیدواری کرد که این انتخابات باعث شود “تغییر در سیاست های مخرب آمریکا و بازگشت به قانون و تعهدات بین المللی و احترام به ملت ما.” احساس مشابهی قبلاً توسط حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، ابراز شده بود كه ابراز امیدواری كرد “دولت بعدی ایالات متحده” سیاست جنگ طلبانه خود را در قبال تهران کنار خواهد گذاشت.

اخبار مرتبط  تعداد موارد Covid-19 بیش از 5 میلیون نفر در سراسر جهان - دانشگاه جان هاپکینز - RT World News

مطبوعات مهم آمریكا پیش بینی كردند كه جو بایدن بیش از 270 رای دانشكده انتخاباتی مورد نیاز برای غلبه بر ترامپ در رقابت برای كاخ سفید را بدست آورد. عصر روز شنبه ، بایدن از طرفداران خود برای تحویل یک تشکر کرد “پاک” و “قانع کننده” پیروزی در همین حال ، ترامپ با استدلال اینکه این کار را کرده ، حاضر به قبول نتیجه نشد “در این انتخابات بسیار پیروز شد.” او ادعا کرد که وجود داشته است “یک کلاهبرداری بزرگ” و قول داد نتایج را در دادگاه عالی ایالات متحده به چالش بکشد.
همچنین در rt.com
بایدن آمریکا را “چراغ راهنما” برای جهان می نامد ، عهد می کند با “قدرت مثال” رهبری کندروابط ایران و ایالات متحده پس از آنکه ترامپ این کشور را به طور یکجانبه از توافق هسته ای سال 2015 برنامه هسته ای ایران خارج کرد ، به طرز چشمگیری وخیم شد. این اقدام توسط دیگر امضاكنندگان توافق نامه – اتحادیه اروپا ، روسیه و چین محكوم شد.

بر اساس این توافق ، ایران فعالیت های هسته ای خود را کاهش می دهد. در مقابل ، تحریم های بین المللی تهران برداشته شد و جمهوری اسلامی مجاز به فروش نفت و گاز خود در سراسر جهان شد.

از سوی دیگر ، ترامپ با اعمال محدودیت های قدیمی بر تهران و ایجاد محدودیت های جدید ، ضمن ادعا اینکه ایران مخفیانه نقض می کند “روح” توافق نامه ایران بارها ادعاهای آمریکا در مورد پیگیری هرگونه برنامه مربوط به سلاح هسته ای را رد کرده است.

جمهوری اسلامی از آن زمان شروع به كاهش میزان تعهدات خود در این توافق كرده و قول داده است اگر اتحادیه اروپا به نوعی تخفیف تحریم ها را فراهم كند ، به انطباق كامل خود بازگشت.

قرارداد 2015 توسط دولت باراک اوباما امضا شد ، که در آن بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کرد. بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی خود متعهد شد که در صورت بازگشت کامل تهران به توافق ، به این توافق نامه پیوست.
همچنین در rt.com
ترامپ به دلیل اقدامات کارگران نظرسنجی “به نادرست رد شده است” دادخواست شکایت در مورد آرا in حضوری در آریزونا را تشکیل دادفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *