خانواده خاشوگی احکام زندان را به جرم قتل “احکام عادلانه” می خوانند زیرا نامزد سابق “مسخره عدالت” را منفجر می کند – RT World News

خانواده ستون فقید روزنامه نگار واشنگتن پست ، جمال خاشوگی ، که در داخل کنسولگری عربستان سعودی در ترکیه کشته شد ، ضمن ستایش از سیستم عدالت سعودی ، از حکم جدید در دادگاه روزنامه نگار استقبال کرده و آن را “احکام عادلانه” می دانند.

“جرایمی که توسط محکومین مرتکب شده اند جرائم بزرگی است و احکام مختلف زندان شامل احکامی است که توسط دادگاه قانون خدا و نظم عمومی پذیرفته می شود.” به نقل از العربیه انگلیسی ، معتصم خاشوگی ، وکیل خانواده خاشقگی ، عصر دوشنبه به روزنامه محلی اشراق الاوسط گفت.
همچنین در rt.com
8 نفر در عربستان سعودی به جرم قتل روزنامه نگار جمال خاشوگی محکوم شدنددادگاه سعودی روز پنجشنبه پنج مرد را به 20 سال زندان و سه نفر دیگر را به مجازات هفت تا 10 سال زندان محکوم کرد ، که در حکم دوم پرونده خاشوگی قرار گرفت. این دادگاه در ماه دسامبر به پایان رسید و در ابتدا برای پنج نفر از مرتکبان ، که گفته می شد مستقیماً در این قتل نقش داشتند ، به مجازات اعدام منجر شد. سه همدست دیگر به مدت طولانی 24 سال زندان محکوم شدند. با این حال ، پس از عفو خانواده خاشقگی در ماه مه ، مهاجمان ، توسط خانواده خاشقگی ، باید در حکم بعدی تجدید نظر شود ، که طبق قوانین عربستان ، به طور خودکار امکان مجازات اعدام برای هر یک از این افراد را رد می کند. “بخشیده” قاتلین

محاکمه مخفیانه پنهان بود و اسامی هشت نفری که روز دوشنبه محکوم شده بودند همچنان مهر و موم شده بود.

حکم جدید ، که به طور قابل توجهی ملایم تر از حکم قبلی است ، خشم عمومی را برانگیخته است ، نامزد سابق خاشوگی ، هاتیس چنگیز ، این حکم را به عنوان “یک تمسخر کامل از عدالت.”

“مقامات سعودی در حال بسته شدن پرونده هستند بدون اینکه جهان از حقیقت کسی که مقتل قتل جمال را بداند. چه کسی آن را برنامه ریزی کرده ، چه کسی آن را سفارش داده است ، جسد او کجاست؟ اینها اساسی ترین و مهمترین س questionsالاتی هستند که کاملاً بی پاسخ مانده اند. “ او توییت کرد.

اخبار مرتبط  مکالمات از راه دور؟ دانشمندان کشف کردند که تکرار "الگوی 157 روزه" در ردیف های رازآمیز intergalactic رازآمیز - RT World News

این حکم مورد پسند دولت ترکیه هم نبود. آنکارا متعهد شد که تحقیق خود در مورد قتل خاشقجی را ادامه دهد ، با این استدلال که محرمانه بودن دادگاه های سعودی بیشتر از پاسخ س questionsال بر جای گذاشته است.

با این حال خانواده خاشقگی گفتند که آنها حکم را حکم می دانند “یک عامل بازدارنده برای هر مجرم” ضمن تأیید مجدد اعتماد خود به سیستم عدالت سعودی.

امروزه هیچ دادگاه یا آژانسی در جهان وجود ندارد که مانند دادگاه های پادشاهی عربستان سعودی قانون و حکم خدا را اعمال کند

اعتقاد بر این است که Khasshogi در اکتبر 2018 در داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول پس از رفتن به آنجا برای نهایی کردن طلاق خود کشته شده است تا بتواند با نامزد ترکیه ای خود که در خارج از ساختمان منتظر او بود ازدواج کند. او هرگز برنگشت ، در عوض اسیر شد ، به طرز وحشیانه ای کشته شد و گزارش شد توسط گروهی از افراد داخل محوطه دیپلماتیک تکه تکه شد. عدم تمایل ابتدایی ریاض به عهده گرفتن مسئولیت این قتل ، باعث ایجاد عواقب بین المللی شد ، و باعث شد چندین کشور اروپایی ممنوعیت فروش سلاح به پادشاهی را وضع کنند. بقایای Khasshogi هرگز پیدا نشده است.
همچنین در rt.com
“کوتاه استانداردهای ترکی و بین المللی”: آنکارا حکم خاشقگی را منفجر می کند و از ریاض پاسخ بیشتری می خواهداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *