خرابی گسترده شبکه برق پاکستان را به تاریکی فرو می برد – اخبار جهانی RT

شبکه برق ملی پاکستان از کار افتاده است و تقریباً کل کشور در تاریکی به سر می برد. در حالی که مقامات “غوطه وری در فرکانس” مرموز را مقصر می دانند ، نظریه های توطئه به سرعت گسترش یافت.

“خاموشی در سراسر کشور به دلیل افت ناگهانی فرکانس در سیستم انتقال نیرو ایجاد شده است.” عمر ایوب خان ، وزیر قدرت پاکستان ، اندکی پس از آنکه کشور قبل از نیمه شب شنبه در تاریکی فرو رفت ، در توییتر نوشت.

پاکستانی ها به زودی تصاویری از شهرها و شهرهای سیاه خود را به اشتراک گذاشتند ، در حالی که آسمان پرستاره شب و بدون آلودگی نوری معمول به وضوح در بالا دیده می شود.

خان افزود كه گروه های تعمیراتی به نیروگاه ها اعزام شده اند و از شهروندان خواست كه آرامش خود را حفظ كنند.

عمران غزالی سخنگوی دولت گفت اندکی پس از آن ظرف سه ساعت به اسلام آباد و تا صبح روز یکشنبه به سایر نقاط کشور بازگردانده می شود.

اخبار مرتبط  چگونه آمریکا با وارد شدن به عصر جدید اکتشاف ، قانون قانونی را خم می کند - RT World News

عبید قیوم سولری ، مشاور اقتصادی خان ، گفت در توییتر یک انتقال 500 کیلوولت خراب شده است ، اگرچه سولری دقیقاً نمی دانست چگونه. او پیشنهاد کرد که مه یا یک “مسئله جذب” از نیروگاه برق آبی سد تاربلا می تواند مسئول باشد.

با این حال ، بزودی نظریه های دیگر در تاریکی گسترش یافتند. برخی پیش بینی کردند کودتایی علیه نخست وزیر عمران خان انجام شود. برخی دیگر درباره حمله قریب الوقوع هند هشدار دادند.

مفسران دیگر وارد عمل شدند تا به آنها یادآوری کنند که وحشت نکنند ، منتظرند برق دوباره برقرار شود و “امشب زود بخواب.”

جزئیات برای دنبال کردن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *