“خطرناک و آزار دهنده”؟ WATCH قایق های ایرانی کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده را “در حال گشت زنی” در خلیج فارس می خواند – RT World News

نیروی دریایی ایالات متحده سپاه پاسداران ایران را به اقدامات تهدیدآمیز و “ناامن” متهم کرده است و اعلام کرده است که کشتی های سپاه به کشتی های آمریکایی که در حال انجام عملیات “امنیت دریایی” در خلیج فارس هستند ، نزدیک می شوند.

نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه ای گفت: یازده فروند کشتی ایرانی روز چهارشنبه تعدادی کشتی آمریکایی را به آتش کشیدند و مانورها را فراخواندند “آزار دهنده … خطرناک و تحریک آمیز”. ناوگان پنجم ایالات متحده مستقر در بحرین ، بعداً فیلم هایی از این برخورد را منتشر کرد که نشان می دهد چندین فروند هواپیمای کوچک تر سپاه در فاصله نزدیک یک کشتی آمریکایی قرار دارد.

“کشتی های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با عبور از کمان ها و سگ های کشتی در فاصله نزدیک هنگام کار در آب های بین المللی خلیج فارس ، اقدامات ناامنانه و غیرحرفه ای علیه کشتی های نظامی انجام دادند.” ناوگان پنجم با اشاره به اینکه ناوهای جنگی ایالات متحده فقط در آنجا بوده اند ، گفت “انجام عملیات مشترک قابلیت همکاری برای حمایت از امنیت دریایی.”

شش کشتی نیروی دریایی ایالات متحده در حال انجام بودند “عملیات ادغام” ارتش با گفتن هواپیماهای ارتش در آبهای بین المللی در زمان حادثه ، ارتش افزود: در یک مقطع ، کشتی های ایرانی در 10 متری یك برش گارد ساحلی آمریكا قرار گرفتند. پس از گذشت حدود یک ساعت ، به دنبال چندین اخطار درباره رادیو از پل به پل ، انفجار شاخ کشتی ها و استفاده از دستگاه صوتی صوتی با برد طولانی ، کشتی های ایران را ترک کردند.

اخبار مرتبط  ایالات متحده ادعا می کند چین "دانشمند جاسوسی نظامی" را در کنسولگری SF پنهان کرده است. پکن آن را آزار و اذیت ناشی از تعصب خواند - RT World News

ارتش ایالات متحده روال معمول را انجام می دهد “گشت های امنیتی” در خلیج فارس ، استدلال می کند که کشتی های جنگی برای محافظت از مسیرهای حمل و نقل و از آن استفاده می شوند “بازداشتن” به اصطلاح ایران “رفتار بدخیم” در منطقه با این حال ، تهران ، حضور روزافزون را تحریک آمیز و تهدیدآمیز می داند و صرفاً راهی برای اجرای ایالات متحده است. “حداکثر فشار” برنامه تحریم ها ، که در صدد کاهش صادرات نفت ایران به صفر است.

در حالی که تنش ها با جمهوری اسلامی سال گذشته پس از چندین حمله اسرارآمیز به نفتکش ها افزایش یافت ، واشنگتن گشت و مأموریت های اسکورت را در اطراف تنگه هرمز افزایش داد – گذرگاه حیاتی برای عرضه نفت جهان بین ایران و امارات متحده عربی – فشار بر از آنجا که تابستان گذشته ، وضعیت نظامی ایالات متحده در منطقه افزایش یافته است ، به طور پیوسته ایران را با مجموعه ای از سربازان ، هواپیماها ، کشتی های دریایی و سکوهای موشکی در اطراف ایران می گذراند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *