“خطر برای نسل های آینده”؟ درگیری پرو با Pfizer در مورد مصونیت قانونی Big Pharma برای عوارض جانبی واکسن Covid-19 – اخبار جهانی RT

وزیر بهداشت این کشور با اشاره به درگیری بر سر مصونیت قانونی برای شرکت داروخانه ای که می تواند حاکمیت پرو را تضعیف کند ، پرو در حالی که با Pfizer در حال مذاکره برای معامله برای واکسن Covid-19 است ، به بن بست رسیده است.

در حالی که مقامات در آن باقی مانده اند “تماس مداوم” با Pfizer از تابستان ، ماه گذشته در میان مذاکرات با مشکل روبرو شد “جنجال – جدال سرسختانه” وزیر بهداشت ، پیلار مازتی روز سه شنبه به نمایندگان مجلس گفت ، در مورد برخی بندهای این توافق نامه ، از جمله بندهای مربوط به قیمت گذاری و تحویل ، و همچنین مصونیت های قانونی برای غول دارویی در صورتی که مایه زنی آن منجر به مرگ یا جراحت شود.

“با Pfizer برخی از جزئیات وجود دارد که هیچ توافقی وجود ندارد ،” مازتتی گفت ، افزود “این مربوط به قیمت ها و برنامه تحویل است” همچنین “سلب عناصر مهم مانند … مصونیت قضایی.”

درست است که فرد به واکسن نیاز دارد اما این واقعیت نیز وجود دارد که جنبه هایی از جنبه های حاکمیت ما وجود دارد که کشور باید از آنها محافظت کند … این امر برای نسل های آینده خطرناک است.
همچنین در rt.com
تحقیقات در حالی آغاز شد که 2 نفر چند روز پس از دریافت واکسن Pfizer’s Covid-19 در خانه سالمندان نروژ جان خود را از دست دادندرئیس بهداشت خاطرنشان کرد از آنجا که اکثر جنبه های مذاکرات تحت توافق نامه محرمانه بودن محافظت می شود ، وی نمی تواند جزئیات بیشتری را در مورد اختلافات موجود ارائه دهد ، اما اطمینان داد که مذاکرات ادامه دارد. “ما امیدواریم که اختلافات برطرف شود تا بتوانیم زمان ورود واکسن را تعیین کنیم.” او ادامه داد.

اگرچه این کشور در اواخر ماه نوامبر از معامله نهایی با Pfizer برای نزدیک به 10 میلیون دوز واکسن خبر داد ، مازتتی گفت که این روند پس از برخی بندهای توافق لازم متوقف شد “تحلیل عمیق تر” برای تعیین اینکه آیا آنها با قوانین پرو سازگار هستند یا خیر.

ملت آمریكای لاتین اولین كسی نیست كه در گفتگوهای خود با این شركت داروسازی ابراز نگرانی در مورد چشم پوشی از مسئولیت قانونی می كند ، ماه گذشته رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو مشاهده كرد كه “کاملاً واضح است که آنها مسئول هیچگونه عوارض جانبی نیستند. اگر تمساح شوید ، این مشکل شماست. “ مقامات در آرژانتین نیز نگرانی های مشابهی را مطرح کرده اند.

اخبار مرتبط  تجمع غیرقانونی ضد قفل در آمستردام با واکنش شدید پلیس روبرو می شود (فیلم ها ، عکس ها) - اخبار جهانی RT

از آنجا که مشکلات مربوط به مسئولیت به عنوان یک مانع بزرگ برای برخی از کشورها تبدیل شده است ، بانک جهانی روز سه شنبه گفت که با بیش از 100 کشور در حال کار برای حل این مسئله است ، خواه از طریق اقدامات قانونگذاری محلی یا سایر فرایندها. دیوید مالپاس ، رئیس گروه بانک جهانی ، همچنین خاطر نشان کرد که این آژانس قصد دارد 160 میلیارد دلار منابع را تا ماه ژوئن برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای دریافت واکسیناسیون و مبارزه با بیماری همه گیر توزیع کند.
همچنین در rt.com
خانواده پس از فلج شدن پزشک جوان پس از واکسن Pfizer Covid-19 در مکزیک ، خواستار تحقیقات بیشتر شدنددر حالی که جیب Pfizer توسط مقامات بهداشتی در تعدادی از کشورها – و همچنین سازمان بهداشت جهانی – تأیید شده است ، بسیاری از آنها به صورت اورژانسی ، چندین گزارش نگران کننده از واکنش های جانبی پس از تلقیح ظاهر شده است. اخیراً ، یک دستیار جراحی اطفال در پرتغال پس از دریافت لرزش در اوایل هفته ناگهان درگذشت ، در حالی که دو تن از ساکنان خانه سالمندان در نروژ چند روز پس از مصرف اولین دوز درگذشتند. هنوز مشخص نیست که آیا مرگ و میر مربوط به واکسن بوده است یا خیر.

رئیس بهداشت و درمان گفت: پرو میزبان آزمایشات بالینی برای واکسن های کرونا ویروس ساخته شده توسط شرکت های مختلف دیگر از جمله Sinopharm چین ، AstraZeneca ، یک شرکت انگلیسی-سوئدی و جانسون و جانسون مستقر در ایالات متحده است و در حال مذاکره برای تحویل از 20 آزمایشگاه مختلف است. . گفتگوها با AstraZeneca نیز در ماه اکتبر متوقف شد ، دولت اظهار داشت که این شرکت اطلاعات کافی در مورد لگن خود ارائه نکرده است ، با این حال طبق گفته رویترز مذاکرات با این شرکت نیز ادامه دارد.
همچنین در rt.com
مقامات بهداشتی پس از فوت پرستار پس از واکسیناسیون با Pfizer’s Covid-19 در پرتغال در حالت آماده باش قرار گرفتندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *