خلبانان F-16 به دلیل بمب گذاری در ساختمان پلیس و پارلمان در آنکارا در تلاش برای کودتای 2016 ، هر کدام 79 حبس ابد دریافت کردند – RT World News

دادگاه ترکیه به فرماندهان نظامی سابق و خلبانان هواپیماهای جنگنده که هنگام کودتای نافرجام مقرهای پلیس و ساختمان پارلمان را در آنکارا بمب گذاری کردند ، حکم حبس ابد صادر کرد.

دادگاه در آنکارا احکام را علیه 475 متهم صادر کرد که 365 نفر از آنها بازداشت شده بودند.

چندین مقام سابق نظامی و غیرنظامی به دلیل نقش خود در کودتای نافرجام به طور جداگانه تا 79 حبس ابد دریافت کردند. یک سرتیپ سابق به دلیل تأمین سوخت جنگنده های جت اف 16 که توسط شورشیان به پرواز درآمده بود به حبس ابد محکوم شد ، در حالی که چندین نفر از همکاران وی به دلیل راهنمایی خلبانان برای حمله به اهداف خاص در پایتخت ، حکمی مشابه دریافت کردند.

خلبانان نیز به دلیل بمب گذاری در سایت های پلیس ، ساختمان پارلمان ترکیه و یک شرکت پخش دولتی در پایتخت این کشور به حبس ابد محکوم شدند. در یک حکم ، یک خلبان سابق F-16 به جرم کشتن 15 نفر در نزدیکی محوطه ریاست جمهوری 16 حبس ابد دریافت کرد.

یک متهم دیگر ، سرتیپ سابق ، به دلیل بازداشت رئیس پلیس نظامی در جریان کودتا ، به حبس ابد محکوم شد.

اخبار مرتبط  مودی "اعتماد به نفس" هند در تولید واکسن Covid-19 را به عنوان کشور مورد کنترل میلیونر ضرب و شتم ستایش می کند - RT World News

دادگاه های ترکیه پیش از این 121 نفر را به جرم نقش در کودتا در ژوئن و 151 سال گذشته به حبس ابد محکوم کرده بودند.
همچنین در rt.com
پس از آنکه ترکیه مانع جستجوی اسلحه در کشتی متصل به لیبی شد ، برلین به آنکارا برخورد کرددر تاریخ 15 ژوئیه 2016 ، عناصر نیروهای مسلح ترکیه تلاش کردند تا کنترل مکانهای مهم آنکارا ، استانبول و چندین مکان دیگر در سراسر کشور را به دست بگیرند ، اما به سرعت تحت فشار قرار گرفتند. دولت روحانی معاند فتح الله گولن را به راه اندازی کودتا متهم کرد. گولن ، که از سال 1999 در خود تبعید در آمریکا زندگی می کند ، این ادعاها را رد کرد.

ترکیه جنبش گولن را یک گروه تروریستی می داند. نیروهای امنیتی مرتباً در مناطق مختلف کشور علیه طرفداران روحانی حمله می کنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *