خلبان تایوان در اثر سقوط هواپیمای جنگنده به دریا پس از “سوunction عملکرد موتور” کشته شد – RT World News

ارتش گفت ، یک خلبان در نیروی هوایی تایوان روز پنجشنبه پس از سقوط هواپیمای جنگنده F-5E خود در سواحل شرقی جزیره در طی آموزش معمول ، به دلیل افزایش تنش با چین کشته شد.

خلبان ، كاپیتان چو كوانگ-منگ ، 29 ساله ، اندكی پس از برخاستن از نقص موتور خبر داد و توانست خود را از جت F-5E خارج كند. نیروی هوایی گفت که وی هنگام نجات از دریا بیهوش بود و افزود ، با این وجود نمی توان او را زنده کرد.

چو “تمام تلاش خود را کرد تا هواپیما را از محل سکونت نزدیک هدایت کند تا از تلفات غیرنظامی جلوگیری کند” وزارت دفاع گفت.

به گفته رئیس ستاد نیروی هوایی هوانگ چی-وی ، پس از سقوط ، همه جنگنده های F-5 بلافاصله برای بررسی ایمنی زمین گیر شدند. تاکنون ارتش فقط از سقوط این جنگنده به دلایل نامعلوم خبر داده است.

F-5E یک جنگنده نسل قدیمی است و در سال 1973 یک شرکت مشترک بین شرکت توسعه صنایع هوافضای تایوان و شرکت نورثروپ بود. اولین هواپیما توسط نیروی هوایی در سال 1974 به بهره برداری رسید و هواپیماها هنوز برای آموزش استفاده می شوند.
همچنین در rt.com
چین پس از تأیید فروش اسلحه 1.8 میلیارد دلاری آمریکا به تایوان ، “پاسخ لازم” را ارائه خواهد داداخبار مرتبط  نیروهای اتیوپی پیش از موعد تسلیم ، پایتخت منطقه Tigray را محاصره می کنند - اخبار جهانی RT

این دومین سقوط هوایی مرگبار در طی سه ماه است که شامل هواپیماهای نظامی قدیمی تایوان است. در ماه ژوئیه ، هنگام مانورهای نظامی در سراسر جزیره ، دو نفر از خدمه در یک سقوط هلی کوپتر کشته شدند. یکی از این تمرینات شامل حملات شبیه سازی شده ساحلی از چین بود.

نیروی هوایی مجهز تایوان اخیراً پس از شکایت از هواپیما ، به طور فزاینده ای هواپیماهای خود را تقلا می کند “سطح بی سابقه تهاجمات” توسط جنگنده های چینی وارد منطقه دفاعی خود شود. در حالی که چین می گوید هیچ منفی وجود ندارد “خط وسط”از تنگه ، از آن دفاع می کند “اصل یک چین”.

تنش ها بین تایپه و پکن در ماه های اخیر افزایش یافته است و چین پس از ابراز خشم از سفر مقامات ارشد آمریكا به تایپه ، در ماه سپتامبر تمرین های نظامی برگزار كرد. در همین حال ، تایوان قرار است سه سیستم تسلیحاتی آمریکایی به ارزش تقریبی 1.8 میلیارد دلار بدست آورد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *