خودروی بمبی به ساختمان دولت اصابت کرد و دست کم 15 نفر در شرق افغانستان کشته شدند (ویدئو) – اخبار جهانی RT

پس از آنکه ظاهراً یک ساختمان دولتی در استان ننگرهار در شرق افغانستان هدف قرار گرفت ، یک حمله با بمب اتومبیل منجر به حداقل 15 کشته و بیش از 50 نفر زخمی شد.

ساختمان اداری واقع در ولسوالی غنی خیل روز شنبه مورد حمله بمبی توسط یک وسیله نقلیه قرار گرفت. مقامات محلی گفتند که این ساختمان برخی از امکانات نظامی را نیز در خود جای داده است.

تصاویر از صحنه نشان می دهد که ساختمان در اثر حمله به طور م toثر به آوار تبدیل شده است. این بمب یک دهانه بزرگ در کنار خود برجای گذاشت ، در حالی که چندین وسیله نقلیه جاده ای در اثر انفجار منقرض شدند.

عطا Atالله خوگیانی ، سخنگوی والی ننگرهار به خبرگزاری فرانسه گفت ، به نظر می رسد بمب گذاری خودرو مقدمه ای برای حمله گروهی از افراد مسلح باشد ، اما مدتی بعد توسط نیروهای امنیتی اداره می شود.

اخبار مرتبط  پنتاگون می گوید مسکو اسلحه های ضد ماهواره را آزمایش کرده و آن را به ریاکاری متهم می کند ... در حالی که سالها اسباب بازی های مشابه داشت - RT World News

“در نتیجه ، 13 غیرنظامی از جمله یک زن و چهار کودک کشته شدند. دو نفر از نیروهای امنیتی نیز کشته شدند “ او گفت. در جریان این حمله بیش از 50 نفر زخمی شدند.
همچنین در rt.com
پنتاگون می گوید هنوز هم هیچ مدرکی برای داستان “نعمت های روسی” NYT وجود ندارد زیرا نماینده آمریکا از حمایت مسکو از گفتگوهای صلح افغانستان استقبال می کندهیچ گروهی بلافاصله مسئولیت انفجار را بر عهده نگرفت. این حمله در حالی صورت می گیرد که نمایندگان دولت افغانستان و گروه شبه نظامی طالبان پس از هفته ها مذاکره دشوار بر سر مبادله زندانیان ، گفتگوهای خود را در دوحه پایتخت قطر ادامه می دهند. گفتگوها در مراحل بسیار ابتدایی باقی مانده و تاکنون به توافق جامع آتش بس منجر نشده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *