دادستان شناسنامه تروریست و جدول زمانی سر بریدن قتل عام را در کلیسای نیس فاش کرد – اخبار جهانی RT

دادستان ارشد ضد تروریسم فرانسه جزئیات وحشتناکی از جنجال چاقو در داخل یک کلیسای کاتولیک در نیس را فاش کرد و مهاجم را به عنوان یک مهاجر 21 ساله از تونس شناسایی کرد که چند هفته پیش از طریق ایتالیا وارد شد.

چگونه حمله رخ داد

صبح زود روز پنجشنبه ، یک مهاجم مسلح به چاقو وارد کلیسای نوتردام – کلیسای اصلی کاتولیک نیس شد – و به گفته دادستان ملی مبارزه با ترور فرانسه ، ژان فرانسوا ریکارد ، یک خلال چاقوکشی آغاز شد که نزدیک به 30 دقیقه طول کشید.

در این حمله سه قربانی کشته شدند ، از جمله یک زن 60 ساله که در ورودی کلیسا پیدا شد “بریدگی بسیار عمیق گلو ، مانند بریده شدن سر” و همچنین یک مرد 55 ساله – مسئول مراسم عبادت – که همچنین بر اثر زخم قابل توجه گلو درگذشت. سومین قربانی زن 44 ساله پس از چندین ضربه چاقو موفق به فرار از کلیسا شد ، اما بعداً در یک رستوران مجاور جان خود را از دست داد.
همچنین در rt.com
پلیس مهاجم کلیسای نیس را با تگرگ گلوله از بین برد (ویدئو)تیمی متشکل از چهار افسر پلیس درگیر شدند و “خنثی” مظنون در حالی که به سمت آنها پیش می رفت در “شیوه تهدیدآمیز”. مأموران ابتدا با یک اسلحه بی حس کننده او را مقهور کردند اما مجبور شدند به سلاح های خدماتی خود متوسل شوند و چهارده مورد گلوله در محل پیدا شد. مهاجم زخمی شد و به بیمارستان منتقل شد و در آنجا وخیم است.

“تروریست اسلامگرا” به عنوان یک مهاجر تونسی 21 ساله شناسایی شده است که تازه از طریق ایتالیا وارد شده است

مقامات فرانسوی مهاجم را به عنوان براهیم آویسائوی ، شهروند 21 ساله تونسی شناسایی کردند که گمان می رود در 20 سپتامبر از طریق جزیره لامپدوزا ، جایی که دو هفته در قرنطینه بود ، وارد ایتالیا شده است.

آویسایی ، که قبلاً توسط مقامات ضد تروریستی فرانسه شناخته شده نبود ، در تاریخ 9 اکتبر وارد پاریس شد ، ظاهرا یک سند هویت صلیب سرخ ایتالیا را به همراه داشت. او صبح روز پنجشنبه با قطار به نیس سفر کرد ، لباس خود را در ایستگاه عوض کرد و مستقیماً وارد کلیسای جامع شد.

علاوه بر چاقوی به طول 30 سانتی متر که در حمله به کار رفته بود ، پلیس دو تیغه دیگر ، یک کیف ، دو تلفن همراه و یک نسخه از قرآن را از صحنه جرم کشف کرد. در حالی که انگیزه مهاجم در ابتدا نامشخص بود ، مقامات فرانسوی ، از جمله ریكارد و رئیس جمهور امانوئل مكرون ، از آن زمان ولتاژ چاقوكشی را به “تروریسم اسلامگرا” – مطابق با اظهارات شاهدان گزارش شده که گریه ضارب را شنیده اند “الله اکبر!” (“خدا بزرگ است!” در عربی) در طول داد و بیداد.
همچنین در rt.com
فرانسه جهاد را بر سر خود آورد ، اکنون تصمیمات سختی گرفته است – پلیس سابق ضد تروریسم برای RT“[The attack] به طرز دردناکی به ما یادآوری می کند که ایدئولوژی مهلک تروریسم اسلامگرا تا چه اندازه زنده و سالم باقی مانده است ، همچنین اراده آن برای حمله به آزادی های ما ، اساسی ترین آزادی های ما ، آزادی بیان ، آزادی آموزش ، آزادی عبادت ، “ ریکارد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت.

اخبار مرتبط  دانشمندان می گویند که فاضلاب می تواند به عنوان "سیستم هشدار اولیه" برای شیوع جدید Covid-19 عمل کند - RT World News

کریستین استروسی ، شهردار نیس ، نیز به رسانه های محلی گفت که این حمله همان حمله را داشته است “modus operandi” در اوایل این ماه به عنوان سربریدن قاطع معلم مدرسه ساموئل پاتی ، كه ظاهراً به دلیل به اشتراک گذاشتن كاریكاتوری از حضرت محمد (ص) برای دانش آموزان به عنوان بخشی از بحث كلاسی در مورد آزادی بیان كشته شد.

مكرون می گوید: “فرانسه در معرض حمله است” ، در حالی كه جهان قساوت را محكوم می كند

مقامات فرانسه پس از این حادثه تکان دهنده ، کشور را در بالاترین سطح آماده باش قرار داده و سیستم هشدار تروریسم خود را همزمان با استقرار هزاران سرباز برای نگهبانی در مدارس و عبادتگاهها ، افزایش داده اند.
همچنین در rt.com
ماکرون می گوید ، حمله به نیس توسط “تروریست اسلامگرا” انجام شده و به نیروهای نظامی دستور می دهد که در کلیساها و مدارس در فرانسه گشت بزنند (ویدئو)“من تصمیم گرفتم که سربازان ما در ساعات آینده بسیج شوند” ماکرون گفت ، افزود: حضور نیروهای نظامی برای گشت زنی در مناطق مهم بیش از دو برابر ، از 3000 به 7000 نفر است.

امروز صبح دوباره ، این سه نفر از هموطنان ما بودند که در نیس سقوط کردند و به وضوح فرانسه مورد حمله قرار گرفته است.

نذر کردن “محکم و بی امان” نخست وزیر ژان کاستکس همچنین اعلام کرد که فرانسه در حداکثر سطح تهدید تروریسم قرار دارد “حمله اضطراری” ، از ردیف پایین تر “امنیت بیشتر”
همچنین در rt.com
فرانسه پس از حمله به کلیسای نیس ، سیستم هشدار ملی تروریسم را به سطح حداکثر رساندچاقو های مرگبار در نیس با تعدادی آشکار همراه شدند “کپی برداری” حوادث دیگری در روز پنجشنبه در فرانسه ، از جمله در آوینیون ، لیون و سارتروویل ، و همچنین خارج از دفتر کنسولگری فرانسه در عربستان سعودی. همه حملات دیگر قبل از حمله مهاجمان خنثی شد ، زیرا با حمله مظنونی توسط پلیس در آوینیون ، و سه نفر دیگر در لیون ، سارتروویل و جده ، جایی که کنسولگری واقع شده است ، دستگیر شدند. در تلاش برای حمله ، یک نگهبان سعودی آسیب جزئی دید.

بیشتر بخوانید: حمله تروریستی ادعا شده در حوالی سارتروویل فرانسه به دنبال حوادث قبلی در نیس و آوینیون خنثی شد – گزارش ها

با اصرار دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، حمله روز پنجشنبه در سراسر جهان محکوم شده است “این حملات تروریستی رادیکال اسلامی باید بلافاصله متوقف شود” در حالی که کشورهای اروپایی و جهان عرب به طور مشابه خشونت را محکوم کرده و به خانواده قربانیان تسلیت گفتند.

برای دریافت داستان هایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *