دادستان های ایالات متحده تحقیقات اسپانیایی را برای شرکت ادعایی مرتبط با سیا که از آسانژ جاسوسی کرده است ، مختل می کنند – RT World News

گفته می شود دادستان های ایالات متحده از همکاری با تحقیقات اسپانیایی در مورد شرکت متهم به جاسوسی علیه جولیان آسانژ در هنگام درخواست پناهندگی در سفارت اکوادور خودداری می کنند ، مگر اینکه قاضی به لیستی از خواسته ها توجه کند.

قاضی خوزه د لا ماتا از دادگاه عالی اسپانیا در حال تحقیق در مورد UC Global است. این شرکت قبلاً مسئول امنیت سفارت اکوادور در لندن بود و اکنون متهم به جاسوسی از بنیانگذار ویکی لیکس و انتقال اطلاعات حساس به اطلاعات ایالات متحده است.

شهادت شاهدان ، از جمله کارمندان سابق UC Global ، ادعا می کند که مالک سابق این شرکت ، دیوید مورالس ، ضبط و گزارش فعالیت های روزانه و مکالمات آسانژ را هنگام اقامت در سفارت به CIA ارائه داده است.
همچنین در rt.com
“آنها با سر او فوتبال بازی می کنند”: نماد مد وست وود هنگامی که خواستار آزادی آسانژ است ، BALL را در خارج از دادگاه نگه می دارد (ویدئو)با این حال ، دادستان های ایالات متحده تحقیقات در مورد ادعاهای جاسوسی شرکت توسط روزنامه نگار و جمع آوری جزئیات ارتباط محرمانه وی با وکلا ، سیاستمداران ، بستگان و روزنامه نگاران دیگر را ناامید کرده اند.

ال پائیز گزارش می دهد ، دادستان ها خواستار اطلاع از اطلاعات دقیق در مورد منابع قاضی و همچنین گیرندگان مظنون فعلی وی از اطلاعات خصوصی غیرقانونی به دست آمده غیرقانونی در ایالات متحده هستند.

قاضی د لا ماتا از دادستان های ایالات متحده آدرس IP (پروتکل اینترنت) همه دستگاه هایی را که احتمال می رود به سرور UC Global متصل شده اند ، واقع در شهر Jerez de la Frontera اسپانیا ، از ایالات متحده درخواست کرده است.

اخبار مرتبط  کره شمالی "برنامه اقدام نظامی را علیه سئول به حالت تعلیق درآورد" - RT World News

اعتقاد بر این است که این سرور تمام ضبط های غیرقانونی ساخته شده توسط دوربین های نصب شده توسط این شرکت در سفارت اکوادور را ذخیره کرده است. همچنین در آنجا گزارش هایی با جزئیات هر یک از بازدید کنندگان آسانژ ، از جمله عکس گذرنامه و دستگاه های الکترونیکی مختلف ، نگهداری می شود.
همچنین در rt.com
“هر روزنامه نگار باید احساس کند که یک دست سرد و یخی از ستون فقراتش می دوید”: پرونده استرداد آسانژ در سند جدید RT مورد بررسی قرار گرفتطبق شهادت داده شده در تحقیقات د لا ماتا ، اطلاعات ایالات متحده به این گنجینه از اطلاعات بسیار حساس دسترسی داشته است. اکنون دادستان ها درخواست اثبات آدرس IP درخواستی را دارند “مرتبط و اساسی برای تحقیق”.

علاوه بر این ، دادستان ها خواستار پاسخ به سوالات خود قبل از 16 اکتبر شده اند وگرنه آنها “تصور خواهد کرد که مقامات اسپانیا علاقه ای ندارند.”

مورالس ، یک نظامی سابق نظامی ، در سال 2019 افشا شد و در حال حاضر به دلیل نقض امتیاز و حریم خصوصی وکیل-مشتری ، و همچنین سایر اتهامات مربوط به رشوه خواری و پولشویی تحت تحقیقات است.

در همین حال ، جلسات استرداد جولیان آسانژ بار دیگر به دلیل نگرانی از آلوده شدن یکی از وکلا در ویروس کرونا به تعویق افتاد.
همچنین در rt.com
دادرسی استرداد آسانژ در انگلیس به دلیل ترس از اینکه یک وکیل در معرض Covid-19 قرار گیرد به تعویق افتاداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *