دادستان ها پس از مرگ دو معترض و ناپدید شدن چندین معترض ، از رئیس جمهور سابق پرو مینو تحقیق کردند – RT World News

دادستان های عمومی در پرو تحقیقات مقدماتی درباره رئیس جمهور پیشین مانوئل مرینو ، نخست وزیر و وزیر کشور ، راجع به مرگ و ناپدید شدن در اعتراضات اخیر ضد دولت آغاز کرده اند.

رهبر موقت مرینو هفته گذشته پس از برکناری بحث برانگیز سلف خود ، مارتین ویزکارا ، شخصیت محبوب پروها ، به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرد.

بحران سیاسی پرو روز یکشنبه عمیق تر شد زیرا خود مرینو مجبور شد کمتر از یک هفته از کار خود استعفا دهد ، پس از اینکه دو معترض در تظاهرات کشته شدند. 9 نفر دیگر نیز در جریان اعتراضات مفقود شده و بیش از 100 نفر زخمی شده اند.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور موقت پرو ، مرینو پس از کشته شدن 2 معترض در درگیری ها استعفا دادزورایدا آوالوس ، دادستان کل پرو ، روز دوشنبه گفت ، تحقیق در مورد مرینو و مقامات وی در مورد خشونت و ادعای ناپدید شدن اجباری در اعتراضات صورت گرفته است که این امر نقض حقوق بشر است.

“دفتر من تصمیم گرفته است تحقیقات مقدماتی را علیه مانوئل مرینو دو لاما آغاز کند ، [PM] آنترو فلورس-آراوز ، و [Interior Minister] گاستون رودریگز به جرایم ادعایی سو of استفاده از اختیار ، و همچنین قتل عمدی “ آوالوس گفت: در برابر دو مرد که در این تظاهرات کشته شدند.

می توانم به شما اطمینان دهم که این مرگ ها مجازات نخواهند ماند.

روز یکشنبه هزاران نفر در سراسر کشور عزادار این دو مرد 22 و 24 ساله بودند که روز شنبه پس از جراحات متعدد بر اثر اصابت گلوله در درگیری بین پلیس و معترضین در لیما جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط  براساس مطالعه جدید ، ستاره های کوتوله سفید منبع عظیم کربن زنده کننده در جهان است - RT World News

یک مأموریت سازمان ملل متحد نیز برای بررسی موارد نقض احتمالی حقوق بشر در هنگام راهپیمایی ، که در آن پلیس از گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور استفاده کرده است ، به این کشور آمریکای جنوبی می رود.
همچنین در rt.com
11 معترض در لیما در حالی که معترضین مخالف قسم خوردن رئیس جمهور جدید با پلیس درگیر شدندکنگره پرو روز دوشنبه قانونگذار فرانسیسکو ساگاستی را به عنوان رئیس جمهور موقت انتخاب کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *