دادستان هلند در تیم MH17 شهادت می دهد که چگونه او توطئه دستگیری و استرداد یک انسان بی گناه را در سال 2009 به آرژانتین – RT World News

دادستان عمومی هلند وارد فردیناندوس اخیراً به دادگاه گفته است كه چگونه طرحی را برای استرداد یك مرد به آرژانتین ، كه وی هشت سال در زندان بود و قبل از تبرئه در آن به سر برد ، تصحیح كرد. فردیناندوس اکنون هدایت کاوشگر MH17 را بر عهده دارد.

فردیناندوس به دادگاه روتردام گفت كه هلندی ها چنین كرده اند “آغاز شده” تحقیق در مورد جولیو پوخ ، خلبان هلندی-آرژانتینی با شرکت هواپیمایی ترانساویا در سال 2008.

این اتهامات علیه پوچ ناشی از اظهاراتی است که وی گویا در یک شام در بالی ، اندونزی ، در سال 2003 بیان کرد. چند نفر از همکاران ادعا کردند که هواپیمابر نیروی دریایی سابق آرژانتین از به اصطلاح “پروازهای مرگ” دفاع کرده است – قتل های غیرقانونی توسط آرژانتینی حکومت نظامی در دهه های 1970 و 1980 ، که طی آن مخالفان مواد مخدر مصرف می کردند و از هواپیما به داخل رودخانه ریو د لا پلاتا و اقیانوس اطلس می انداختند. “ما آنها را به دریا انداختیم ،” یک پوچ مست به عنوان گفته شد.

سه سال بعد ، یکی از همکاران پوچ او را به پلیس هلند و دادستانی معرفی کرد. طبق اخبار خبری RTL Nieuws هلند ، آن شخص در شامی که گفته می شود پوچ اظهارات خود را درباره “پروازهای مرگ” گفته بود ، حضور نداشته است.
همچنین در rt.com
خلبانان “پرواز مرگ” آرژانتین زندگی 100 نفری مخالفان حکومت نظامی را که به اقیانوس پرتاب می شوند ، بدست می آورندفردیناندوس گفت آرژانتینی ها مشتاق تحقیق در مورد Poch نیز هستند ، زیرا بوینس آیرس به طور فعال در جستجوی افراد مسئول نقض حقوق بشر در طی روزهای حکومت نظامی بود.

دادستان ، که در آن زمان ، به تازگی مدارک حقوقی کیفری را بدست آورده بود ، در ماه مه 2008 به آرژانتین رفت ، جایی که هلندی ها از سلولهای شکنجه سابق مورد استفاده توسط حکومت نظامی بازدید کردند. یک قاضی تحقیق از آرژانتین در همان سال به هلند سفر کرد.

محققان فقط یک مشکل داشتند: معاهده استرداد دوجانبه قرن نوزدهم که به هلندی ها اجازه نمی داد شهروندان خود را استرداد کنند. بنابراین فرناندوسی طرحی را برای دستگیری پوچ در جای دیگر طراحی کرد.

“من به آرژانتینی ها اطلاع دادم که می توانیم در بازداشت پوچ در یک کشور دیگر همکاری کنیم. من اشاره کردم که آرژانتینی ها می توانند طبق درخواست تقاضای کمک حقوقی ، از حرکات پوچ درخواست کنند. “ او گفت.
همچنین در rt.com
دادخواست هلند با برجام مبنی بر مشارکت روسیه در سرنگونی MH17 فقط جستجوی حقیقت را “پیچیده تر” می کند – مسکواخبار مرتبط  مادورو می گوید دانشمندان ونزوئلا دارویی تولید کردند که "100٪ Covid-19 را لغو می کند" بدون هیچ گونه عوارض جانبی - RT World News

فردیناندوس اضافه کرد که در مورد اینکه آیا هلندی ها باید اطلاعات سفر شهروندان خود را با بوینس آیرس به اشتراک بگذارند اختلاف نظر وجود دارد ، بنابراین او مجبور شد یادداشتی بنویسد تا در نهایت مافوق را ترغیب به همکاری با آرژانتینی ها کند.

در سال 2009 ، پوچ در حالی که با خانواده اش در سفر بود در فرودگاه والنسیا اسپانیا دستگیر شد و قصد داشت آخرین پرواز خود را برای ترانساویا انجام دهد.

فرد گراپرهاوس ، وزیر دادگستری هلند ، سال گذشته تأیید کرد که ایده اخراج آرژانتینی ها مبنی بر اینکه پوچ به اسپانیا پرواز خواهد کرد ، از سوی یک کارمند دادسرای عمومی که نام وی اعلام نشده است ، بوده است.

خلبان بی گناهی خود را حفظ کرد و اصرار داشت که سخنانش در مورد “پروازهای مرگ” سو mis تعبیر شده است. با این وجود ، پوچ به آرژانتین اعزام شد ، جایی که او هشت سال را در پشت میله های زندان منتظر دادگاه بود. وی سرانجام در سال 2017 توسط دادگاه آرژانتین به دلیل کمبود شواهد تبرئه شد. وی از آن زمان به هلند بازگشت و از دولت هلند برای جبران خسارت شکایت می کند.
همچنین در rt.com
سوگیری هواپیمایی: تصمیم روسیه برای ترک پنل MH17 نتیجه منطقی تحریکات هلندی استفردیناندوس بعداً به یکی از سه دادستان عمومی در پرونده مربوط به پرواز MH17 خطوط هوایی مالزی تبدیل شد که در سال 2014 در اوج اوکراین در میان جنگ داخلی در آنجا ساقط شد. همه 298 سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند.

دادستان های هلند متعاقباً چهار فرمانده شورشی را که علیه دولت مرکزی در کیف می جنگیدند ، متهم کردند که هواپیما را با استفاده از سیستم موشکی دفاع هوایی بوک که از روسیه گرفته بودند ، سرنگون کردند. مظنونان هرگونه دخالت در سقوط هواپیما را انکار کردند و از سفر به هلند برای بازجویی خودداری کردند.

سال گذشته ، روسیه گفت که چنین است “غیرممکن” برای ادامه مشاوره های MH17 با هلند و استرالیا ، زیرا آنها فقط با نادیده گرفتن شواهد مخالف ، مسکو را مقصر می دانستند. مسکو اصرار داشت که این تحقیق به دلیل اعتماد بیشتر به شواهد از اوکراین و اطلاعات “منبع باز” مانند کلیپ های شواهد ادعا شده در شبکه های اجتماعی ، داده های بزرگی را درباره سقوط مورد انتظار روسیه نادیده گرفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *