دادستان ICC “نگرانی بزرگ” را ثبت کرد – اخبار جهانی RT

دادستان عالی دادگاه کیفری بین المللی می گوید که وی در حالی که نیروهای اسرائیلی و فلسطینی ها درگیر درگیری ها و حملات تلافی جویانه هستند ، از نزدیک تحولات کرانه باختری ، قدس شرقی و غزه را تحت نظر دارد.

روز چهارشنبه در یک توییت ، دادستان ارشد دادگاه ، فاتو بنسودا ، گفت او نگران تحولات منطقه بود.

“من با نگرانی شدید به تشدید خشونت در کرانه باختری ، از جمله بیت المقدس شرقی ، و همچنین در غزه و اطراف آن ، و ارتکاب جرایم احتمالی طبق اساسنامه رم اشاره کردم.” دادستان توئیت کرد.

“دفتر من به نظارت بر تحولات روی زمین ادامه خواهد داد و هر موضوعی را که در صلاحیت آن باشد ، عامل خواهد کرد.”

بنسودا گفت که وی خواستار “کاهش آرامش” و “خویشتنداری” از جامعه بین المللی برای تنش زدایی در اوضاع شد.
همچنین در rt.com
“اطلاعات ما بهتر بود”: ارتش اسرائیل در مورد کشتن جاسوسان برجسته حماس ، مباهات می کند ، زیرا حملات تلافی جویانه علت مرگ زن عرب و دختر 7 ساله استاخبار مرتبط  ایالت هند هند آتش بازی را برای محافظت از بیماران Covid-19 و افراد دارای مشکلات قلبی ممنوع می کند - اخبار جهانی RT

از آخر هفته ، هرج و مرج در اسرائیل و فلسطین رخ داده است ، درگیری ها بین نیروهای انتظامی اسرائیل و فلسطینیان به شدت افزایش یافته است ، و حماس با حمله موشکی به اسرائیل و اورشلیم موشک می گیرد. حداقل 35 نفر در غزه و پنج نفر در اسرائیل کشته شده اند.

روز چهارشنبه ، به دلیل شورش اسرائیلیان عرب در میان درگیری های شدید ، اسرائیل در شهر لود مرکزی وضعیت اضطراری اعلام کرد.
همچنین در rt.com
ICC ، علیرغم اعتراض اسرائیل ، تحقیقات رسمی را در مورد جنایات جنگی ادعا شده در سرزمین های فلسطین آغاز می کنددر ماه مارس ، بنسودا اعلام كرد كه دادگاه كیفری بین المللی در حال آغاز تحقیقات در مورد جنایات جنگی احتمالی مرتكب شده در سرزمین های فلسطین از ژوئن 2014 است. صلاحیت رسیدگی به جرائم جدی در سرزمین های فلسطین.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *