دادگاه آلمان ممنوعیت تظاهرات “غیرقانونی” را صادر کرد زیرا مرکل قصد دارد محدودیت های Covid-19 را کاهش دهد – RT World News

دادگاه آلمان حكم داد ، پس از آنكه فعالان پرونده ای را مطرح كردند مبنی بر محدودیت های فعلی برلین در مجامع عمومی غیرقانونی است ، نگرانی های بهداشتی Covid-19 مبنای ممنوعیت عمومی تظاهرات عمومی نیست.

دادگاه قانون اساسی در حكم روز پنجشنبه گفت: اگر آنها به قوانین دوری اجتماعی پایبند باشند ، آلمانی ها باید این حق را داشته باشند كه اعتراضات سیاسی را برگزار كنند.

فعالان در گیزسن ، شهری در ایالت فدرال هس ، با ابراز عقیده ای مبنی بر نقض قانون اساسی کشور و حق شهروندان در اجتماعات آزاد ، راهپیمایی اعتراضی را برای محکوم کردن قوانین جدید که ممنوعیت تجمع بیش از دو نفر در ملاء عام بود ، برنامه ریزی کرده بودند. .

دادگاه موافقت كرد و گفت كه ممنوعیت آشكار چنین تجمعات غیر قانونی خواهد بود و از مقامات خواسته است تا اقدامات را بررسی كنند.
همچنین در rt.com
وکالت آلمانی پس از مقاومت جدی در برابر قفل “غیر مشروط” Covid-19 به “روانگردان” ارسال شداین فعالان پس از تأیید این ممنوعیت ، دو دادخواست دادگاه پایین به دادخواست قانون اساسی داده بودند. این حكم پیروزی آشكاری برای فعالان نبود ، با این حال ، چون دادگاه نگفت كه تظاهرات برنامه ریزی شده می تواند پیش برود – علیرغم اینكه سازمان دهندگان عهد كردند كه قواعد دوری اجتماعی را رعایت كنند.

احکام دادگاههای پایین مصمم بودند “نقض حق قانون اساسی در مجمع.”

این حکم می تواند راه را برای تظاهرات های خیابانی در طول همه گیری هموار کند و یک روز پس از آن رسید که صدراعظم آنگلا مرکل گفت این کشور به آرامی شروع به برداشتن برخی محدودیت ها از جمله بازگشایی محدود برخی از مغازه ها در هفته آینده و مدارس از اوایل ماه مه خواهد کرد.

مرکل همچنین به آلمانی ها اطمینان داد که بیمارستان های این کشور غرق نیستند و وجود داشته است “موفقیت متوسط ​​و شکننده” در مبارزه با ویروس وی همچنین از شهروندان خواست که هنگام خرید و حمل و نقل عمومی ماسک های محافظی بپوشند.

اخبار مرتبط  هند نخستین هواپیماهای جنگنده رافال ساخت فرانسه را به نمایش می گذارد در حالی که نیروی هوایی آنها را به اسکادران فلش های طلایی (VIDEO) القا می کند - اخبار جهانی RT

هر دو فعال چپ و راست در آلمان با اقدامات و محدودیت هایی که برای کند کردن شیوع ویروس در آلمان اعمال شده است ، موضع گیری کرده اند که گزینه جایگزین محافظه کار برای آلمان با انتقاد از اقدام برای خاموش کردن کلیساها حتی بیش از عید پاک. در همین حال ، گروه های چپ اعلام کردند که بدون توجه به راهنمایی های برلین ، جشن های روز اول ماه کارگر را پیش خواهند برد.
همچنین در rt.com
WHO به اروپا هشدار می دهد كه هنوز هم در چشم طوفان كووید 19 به عنوان اقدامات دزدگیر دانمارك و اتریششمار تلفات Covid-19 در آلمان به مراتب کمتر از تعداد برخی از همسایگان اروپایی آن بوده است. طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز ، در حالی که آلمان گزارش کرده است که در اثر این عفونت ، بیش از 3600 کشته در اثر عفونت ، بیش از 17،000 فرانسه ثبت شده است.

با این حال ، این اختلاف را می توان تا حدودی با رویکردهای مختلفی که ملل مختلف برای حل بحران در نظر گرفته اند ، توضیح داد ، از جمله تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی باید آزمایش کند. اگر یک کشور فقط بیمارترین افراد را آزمایش کند ، نرخ مرگ و میر بالاتر است. از طرف دیگر ، با کشوری مانند آلمان که آزمایش های گسترده ای انجام داده است ، پایین تر خواهد بود. برخی از کارشناسان همچنین موفقیت نسبی آلمان را به این واقعیت نسبت می دهند که تعداد بیشتری از تخت های بیمارستان و بخش مراقبت های ویژه در آن وجود دارد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *