دادگاه بدترین حكم جنایی تیرانداز مسجد كریستچرچ را در تاریخ نیوزلند به دست می دهد – RT World News

دادگاهی در نیوزیلند تیرانداز جمعی برنتون تارانت را که سال گذشته 51 عبادت کننده مسلمان را در یک مساجد به قتل رسانده بود ، به حبس ابد و بدون امکان موقت محکوم کرده است ، اولین حکم این چنینی که تاکنون در این کشور صادر شده است.

این شهروند استرالیایی 29 ساله پیش از این به دنبال قتل تیراندازی در سال 2019 در دو مسجدی در کریستچرچ ، نیوزیلند ، به 92 اتهام – 51 فقره برای قتل ، 40 برای اقدام به قتل و یک مورد مرتبط با تروریسم – اعتراف کرد. در روز پنج شنبه مجازات تارانت ، قاضی دادگاه عالی كامرون مندر گفت كه شدت جرائم وی مجازات سخت را توجیه می كند.

“جنایات شما … به قدری شرور هستند که حتی اگر در بازداشت باشید تا زمانی که بمیرید ، الزامات مجازات و مجازات را از بین نمی برد.” قاضی در حین تحویل این حکم گفت.

تا آنجا که من تشخیص می دهم ، شما از هرگونه همدلی قربانیان خود خالی هستید.

به گفته DW ، این تیرانداز – که از این عمل در فیس بوک آویزان بود و در گزارش های رسانه ای به عنوان یک “برتری سفید پوست” توصیف شده بود ، به دلیل یک مانیفست آنلاین که قبل از حمله نامگذاری شده بود – در حکم حاکمیت احساسات کمی نشان داد. او ماه گذشته تیم حقوقی خود را اخراج کرده بود ، تصمیم به نمایندگی از خودش گرفت ، اما همچنین در هنگام صدور حکم از حق سخنرانی خود چشم پوشی کرد.

اگرچه نیوزیلند دیگر مجازات اعدام ندارد ، و تا زمان رسیدگی به پرونده تارانت ، هیچ قاضی تاكنون مجرمی را به مجازات حبس ابد محكوم نشده بود و هیچ فرصتی برای موعد مقرر در موعد مقرر ، خانواده های قربانیان از قاضی خواستند كه شدیدترین مجازات را صادر كند.

اخبار مرتبط  روسیه پس از عدم موفقیت پیش نویس ضد تحریم در UNGA - غرب و متحدانش را مورد انتقاد قرار داد - RT World News

وی گفت: “او سزاوار حبس ابد 17 ، 25 یا 30 سال نیست ، بلکه حبس ابد تا آخرین سوزش ، آخرین نفس اوست.” حمیما طویان ​​، که همسرش ذکریا نزدیک به دو ماه پس از تیراندازی در اثر جراحات وارده است ، روز چهارشنبه به دادگاه گفت.
همچنین در rt.com
“هدف وی کشتن مسلمانان بود”: مأموران اجرای قانون آلمان می گویند که از حمله به سبک کریستیچچرچ در خانه جلوگیری کرده اندنیوزیلند در سال 1989 ، ده ها سال پس از حذف مجازات اعدام برای قتل ، مجازات اعدام را برای همه جرائم از جمله خیانت لغو کرد. حدود 85 نفر تحت سیستم قانونی کشور تا آن زمان اعدام شدند.

نخست وزیر ژاكیندا آردن در پی این حكم بیانیه ای صادر كرد و گفت حكم ابد تارانت “به من آرامش بخشید ، تا بدانم که آن شخص هرگز نور روز را نخواهد دید.”

“صدمات 15 مارس به آسانی بهبود نمی یابد ، اما امروز امیدوارم آخرین جایی باشد که ما دلیلی برای شنیدن یا گفتن نام تروریست در پشت آن داریم.” نخست وزیر ادامه یافت.

او سزاوار است که یک عمر سکوت کامل و مطلق باشد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *