دادگاه بولیوی اتهامات “تروریسم” علیه رئیس جمهور سابق ایو مورالس را لغو کرد ، حکم دستگیری را پس گرفت – قاضی – اخبار جهانی RT

دادگاه منطقه ای بولیوی در لاپاز اتهامات “تروریسم” را رد کرده و حکم بازداشت صادره علیه رئیس جمهور پیشین اوو مورالس را استدلال کرد که حقوق وی را نقض کرده و رویه های قضایی را نقض کرده است.

قاضی خورخه کوینو ، رئیس دادگاه دادگستری در لاپاز ، هنگام توضیح تصمیم دادگاه برای تأیید درخواست وکلای مورالس ، گفت که حقوق رئیس جمهور سابق ، از جمله حق وی برای حمایت قضایی ، نقض شده است.

وی همچنین گفت که از آنجا که مورالس به درستی احضار نشده است ، رویه های قضایی در این پرونده نقض شده است. کوینو به شبکه تلویزیونی Unitel تلویزیون بولیوی گفت ، این اتهامات حذف شد زیرا دادستان ها با رویه های تعیین شده توسط قانون مطابقت نداشتند.
همچنین در rt.com
مورالس ، رئیس جمهور تبعیدی بولیوی عهد کرد که “دیر یا زود” پس از پیروزی در انتخابات سوسیالیست ها ، به کشور بازگردداین حکم به این معنا نیست که رئیس جمهور سابق در حال تبعید ، که به جرم تحریک شورش و “تروریسم” در پی اخراج سال گذشته ، هنوز می تواند با خیال راحت به خانه برگردد. این تصمیم هنوز توسط دادگاه قانون اساسی چندملیتی کشور تأیید نشده است که هنوز هم می تواند آن را لغو کند.

حکم بازداشت علیه مورالس توسط دادستان کل بولیوی در دسامبر سال 2019 تحت یک دولت “موقت” تشکیل شده در پی کودتا صادر شد. دولت موقت ، به رهبری سناتور جناح راست ، ژانین آنز ، استدلال کرد که درخواستهای وی برای اعتراض تقریباً بالغ است “فتنه و تروریسم” و قول داد رئیس جمهور سابق را به زندان بیندازد “تا آخر عمر”

مورالس که 14 سال بر کشور حاکم بود ، تحت فشار ارتش از ریاست جمهوری استعفا داد و در نوامبر 2019 مخفی شد. اوایل همان ماه وی پس از رای جنجالی توسط اپوزیسیون به تقلب در انتخابات متهم شد.

اخبار مرتبط  "چشم انداز پیشرو"؟ چرا "سازگار با هم پدوفیلی" به عنوان متخصص سکسولوژی در آلمان مورد احترام قرار می گرفت - DECADES - RT World News

پس از استعفا ، مورالس ابتدا به مکزیک سفر کرد و سرانجام به آرژانتین رسید و در آنجا رئیس جمهور آلبرتو فرناندز به وی پناهندگی سیاسی داد.

با این وجود ، حتی در غیاب رهبر خود ، حزب جنبش مورالس به سوی سوسیالیسم (MAS) در آخرین انتخابات عمومی که در 18 اکتبر برگزار شد ، اکثریت را در هر دو مجلس پارلمان بولیوی تضمین کرد. گفته می شود توسط رهبر پیشین به عنوان یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شده است ، همچنین با کسب پیروزی چشمگیر در برابر رقیب برجسته خود ، کارلوس مسا ، با کسب آرا رأی داد.
همچنین در rt.com
شمارش آرا official رسمی ریاست جمهوری بولیوی پیروزی توسط سوسیالیست لوئیس آرس ، متحد رهبر برکنار شده مورالس را تأیید می کنداگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *