دادگاه تجدیدنظر هلند Geert Wilders را به جرم توهین به مراكشی مقصر شناخته اما وی را به جرم تحریک تبعیض تبرئه كرد – RT World News

دادگاه تجدیدنظر هلند حکم دادگاه بدوی را لغو کرد که سیاستمدار راست گرت ویلدرز را به جرم تحریک تبعیض علیه 400000 مراکشی در هلند مقصر دانست اما وی را به جرم توهین به آنها مقصر دانست.

قاضی در شهر اسخیپول در نزدیکی آمستردام نیز درخواست دادستانی برای جریمه 5000 یورویی ویلدرز را رد کرد.

او گفت که آن مرد دارد “قبلاً برای اظهار نظر خود سالها هزینه زیادی پرداخته است.” ویلدرز بیش از یک دهه است که تحت حمایت مداوم پلیس زندگی می کند ، به دلیل تهدید به مرگ که عمدتاً ناشی از انتقاد او از اسلام است.

با این حال ، دادگاه محكومیت قبلی سیاستمدار را به دلیل توهین جمعی به مردم مراكش تأیید كرد ، اما اعلام كرد كه وی برای این مجازات نخواهد یافت.
همچنین در rt.com
گرت ویلدرز ادعا می کند آخرین قربانی تعصب رسانه های اجتماعی است زیرا توییتر حساب وی را مسدود کرده استویلدرز قصد دارد درخواست تجدید نظر کند. وی به دلیل حادثه ای در راهپیمایی مبارزات انتخاباتی خود در سال 2014 تحت تعقیب قرار گرفت وقتی از طرفداران خود در صحنه ای پرسید که آیا می خواهند تعداد شهروندان مراکش را بیشتر یا کمتر در این کشور داشته باشند.

“کمتر! کمتر! کمتر!” جمعیت در جواب ، با قول سیاستمدار ، شعار می دادند “برای مراقبت از آن.”

ویلدرز قبل از جلسه دادرسی روز جمعه در توییتر خود نوشت که اگر هلند چنین حکمی را صادر کرده باشد ، حکم صادر می شود “تبدیل به یک جمهوری موز فاسد که در آن یک رهبر مخالف در یک دادگاه سیاسی محکوم شود” یا نه.

او ادعا کرد که ، در حالی که تحت احتیاط امنیتی اضافی ، مراکش محاکمه می شود “کسانی که شهرهای ما را به آتش می کشند همیشه از پس آن بر می آیند و هرگز در دادگاه حاضر نمی شوند.”

در سال 2016 وی به جرم توهین گروهی و تحریک تبعیض محکوم شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  سخنگوی پارلمان بلاروس گفت: "ما نیازی به جنگ نداریم" زیرا وزیر پلیس از "آسیب دیده مردم تصادف یافته در شورش ها" عذرخواهی می کند - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *