دادگاه عالی اسرائیل ممنوعیت استفاده از فناوری ضد ترور در بیماران کروناویسی را ممنوع اعلام می کند ، مگر اینکه دولت آن را به عنوان قانونی جلوه دهد – RT World News

دیوان عالی دادگستری اسرائیل حكمی را صادر كرده است كه یك آژانس جاسوسی داخلی باید ردیابی بیماران مبتلا به كروناویروس را با فناوری كه در غیر این صورت برای تروریست ها استفاده می شود متوقف كند – اما فقط قانونی در انتظار قانونی برای این عمل است.

دادگاه در حكم روز يكشنبه ، دادگاه گفت كه دولت بايد استفاده از خدمات اطلاعاتي داخلي شين بت را براي رديابي تلفن هاي همراهي افراد آلوده متوقف كند ، مگر اينكه دست كم به دستور موقتي براي رمزگذاري عمل در چند مورد آينده برسد. هفته ها ، مشروط بر اینکه روند قانونی تا 30 آوریل آغاز شود.

“ما باید هر احتیاط خود را بكار گیریم تا اطمینان حاصل شود كه تحولات خارق العاده ای كه این روزها با آنها سر و كار داریم ، ما را در یك شیب لغزنده قرار نمی دهد كه در آن از ابزارهای خارق العاده و مضر بدون توجیه استفاده می شود.” دادگاه گفت ، مارک نظارت و کنترل نشده از شهروندان اسرائیلی “یک ضربه جدی به حق قانون اساسی برای حفظ حریم خصوصی ،” که “نباید به آسانی گرفته شود.”
همچنین در rt.com
تظاهرکنندگان تل آویو را برای فریب دادن “توافق وحدت” نتانیاهو-گانتز به عنوان تعرض به سیستم عدالت (ویدئو)در صورت عدم موفقیت دولت در روزهای آینده ، این حكم می تواند نظارت بر حاملان كروناویروس را كه از طریق دستور اضطراری در ماه مارس صورت می گیرد ، متوقف كند.

دادگاه همچنین در پی محدود كردن دامنه نظارت ، گفت كه هر قانون آینده باید تاریخ پایان داشته باشد و در میان نگرانی های زیاد مبنی بر اینكه داشتن آژانس جاسوسی كه تمام حرکات خود را ردیابی می كند ، آزادی مطبوعات را تضعیف می كند ، روزنامه نگار استثنا خواهد بود.

روزنامه نگاراني كه ويروس را آزمايش مثبت مي كنند ، حق دارند ظرف 24 ساعت پس از دريافت تشخيص ، با مراجعه به حكم دادگاه عليه شريك كردن شين بت از اين برنامه ، امتناع كنند. این بند با هدف حمایت از منابع ، به این معنی است که خود روزنامه نگاران باید تمام تماس های خود را در مورد قرار گرفتن در معرض احتمالی آن از کروناویروس اطلاع دهند.

اخبار مرتبط  تلویزیون خدا مرده است؟ اسرائیل کانال مسیحی انجیلی مستقر در ایالات متحده را از هوا پخش می کند - RT World News

در حالی که دادگاه به طور رسمی با سازمان هایی که از آن خواسته شده بود ترمز را در استفاده گسترده از آژانس از فناوری نظارتی قرار دهد ، باز هم انتقاداتی را از طرف گروه های مدافع به دلیل ممنوعیت عمل صریح جلب نکرده است ، بلکه اجازه داده است تا دولت همچنان با این کار ادامه دهد ، البته با ترفندهای جزئی.
همچنین در rt.com
اسرائیل پلیس را از استفاده از داده های تلفن همراه برای اجرای قرنطینه Covid-19 ممنوع می کند ، اما شهروندان هنوز هم با فناوری ضد تروریسم جاسوسی می کنند“یک تصمیم دیوان عالی که این غیرقانونی را تصدیق می کند ، اما با این وجود به آن اجازه می دهد که ادامه آن به شدت به حقوق شهروندی همه شهروندان آسیب برساند ،” عداله ، یک گروه مدافع عرب و یکی از درخواست کنندگان ، گفت.

در همین حال ، تصمیم دادگاه با دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مطابقت نداشت ، که بنا بر گزارش ها ، گسترش اختیارات آژانس حتی بیشتر درست قبل از قطع حکم دادگاه این برنامه ها را کوتاهتر از روز انجام داد.

هاآرتص گزارش داد که کمیته فرعی امور امور خارجه و دفاع کمیت در امور اطلاعاتی و سرویس های مخفی شامگاه یکشنبه تشکیل شده و در مورد گسترش نظارت و تمدید شرایط دستور اضطراری بحث و گفتگو کرده است. بنا بر گزارش ها ، در این جلسه بسته ، یووال اشتاینیتس ، متحد و وزیر کابینه ، نتانیاهو اظهار داشت که هیچ جایگزین مدنی مناسب برای شین بت وجود ندارد. استینیتز با اظهار نظر درباره این حكم ، آن را منفجر كرد “مداخله بیش از حد و غیر ضروری”با بیان اینکه دستور دولت برای شروع مراحل قانونی تا روز پنجشنبه ایجاد می کند “جدول زمانی تقریبا غیرممکن”

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *