دادگاه عالی برزیل می گوید – بولسونارو باید شخصاً در مورد ادعای مداخله در پلیس شهادت دهد – RT World News

دادگستری دادگاه عالی برزیل ، سلسو دو ملو ، رئیس جمهور جائر بولسونارو را موظف کرد که شخصاً به دلیل اتهامات وی مبنی بر دخالت در کار پلیس فدرال ، شهادت دهد.

طبق رسانه های محلی ، عدالت روز جمعه حکم داد که رئیس جمهور نمی تواند به طور مکتوب مورد سوال قرار گیرد.

به دنبال اتهامات وزیر سابق دادگستری و امنیت عمومی سرجیو مورو ، دادگاه عالی این تحقیق را در آوریل مجاز کرد. وزیر استعفا داده بود و گفته بود كه بولسونارو او را تحت فشار قرار داده تا رئیس پلیس فدرال را تغییر دهد. مورو همچنین رئیس جمهور را به تلاش برای مداخله در تحقیقات مربوط به اعضای خانواده متهم كرد.

بولسونارو این اتهامات را بی اساس خوانده است. دادستان کل ، آگوستو آراس ، در ماه ژوئیه گفت که رئیس جمهور ممکن است روشی را که می خواهد در تحقیقات تحقیقات خود به پلیس فدرال ارائه دهد ، انتخاب کند.

اخبار مرتبط  پسران 19 ساله پس از 19 ساعت پس از 19 ساعت از ساختمان متلاشی شده در هند زنده شدند و نجات دهندگان نجات دهند (ویدیو) - RT World News

ارس گفت كه رئیس جمهور سه راه دارد – استفاده از حق قانونی خود برای سكوت ، نوشتن پاسخ س questionsالات یا ارسال تاریخ و محل دادرسی.
همچنین در rt.com
به عنوان اختلاف نظر ابرقدرت ها ، برزیل و هند روند خود را ترسیم می کننددر صورت تفهیم اتهام وی ، بولسونارو که با انتقاداتی نیز برای کم اهمیت جلوه دادن اپیدمی کرونا مواجه است ، به حالت تعلیق در خواهد آمد.

با این حال ، کیفرخواست رئیس جمهور باید توسط مجلس عوام کنگره تصویب شود تا محاکمه در دادگاه عالی پیش رود. در حال حاضر خانه تحت سلطه طرفداران بولسونارو است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *