دادگاه عراق برای ترامپ در مورد کشته شدن سلیمانی و رهبر شبه نظامیان محلی حکم بازداشت صادر کرد – اخبار جهانی RT

دادگاهی در بغداد خواستار بازداشت رئیس جمهور دونالد ترامپ در چارچوب تحقیقات درباره ترور رئیس شبه نظامیان شیعه شد که در حمله هوایی آمریکا در کنار ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی کشته شد.

دادگاه تحقیق در منطقه الروسفا در بغداد “حکم دستگیری صادر کرد” در برابر “دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ،” شورای عالی قضایی عراق در بیانیه ای در وب سایت خود گفت.

دادگاه موظف است در مورد مرگ رهبر قدرتمند شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران ، ابومهدی المهندیس ، تحقیق کند. در این بیانیه آمده است كه روند رسیدگی به پرونده ترامپ مطابق با ماده 406 قانون مجازات عراق كه مربوط به قتل عمدی و سنگین است ، آغاز شد.

شورای عالی قضایی در اواخر دسامبر گفت که دادگاه در حال مطالعه کلیپ های ویدیویی اظهارات ترامپ در رابطه با این پرونده است.
همچنین در rt.com
ایران از اینترپل می خواهد تا ترامپ و 47 مقام دیگر آمریکایی را برای قتل ژنرال سلیمانی – سخنگوی دادگستری در سال 2020 ، دستگیر کنداخبار مرتبط  آتش سوزی گسترده در مرکز تحقیقاتی هواوی 5G در چین (VIDEOS) - RT World News

در ژانویه 2020 ، المهندیس در حمله هوایی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به همراه قاسم سلیمانی که فرماندهی سپاه قدس را بر عهده داشت ، یک واحد از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود که مسئول عملیات در خارج از کشور بود ، کشته شد.

مقامات آمریكایی گفتند كه سلیمانی و المهندیس كه در سال 2009 در فهرست سیاه دولت قرار گرفت ، در حال انجام و نقشه برداری از حملات تروریستی علیه آمریكایی ها در عراق بودند.

این قتل فوراً در تهران و همچنین بغداد ، به ویژه در میان سیاستمداران شیعه ، شورش بزرگی ایجاد کرد ، زیرا شبه نظامیان تحت هدایت المهندی ها با دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) می جنگیدند.

اندکی پس از حمله هوایی ، پارلمان عراق با تصویب قطعنامه ای غیر الزام آور از دولت خواست که نیروهای آمریکایی را از این کشور اخراج کند و فضای هوایی عراق را برای هواپیماهای جنگی آمریکایی ببندد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *