دادگاه لندن جلسه اعتراض آسانژ را در میان اعتراضات جهانی علیه استرداد وی به ایالات متحده از سر گرفت – RT World News

با شروع جلسه دادرسی جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس رسماً از استرداد برای مقابله با کیفرخواست جایگزین صادر شده توسط ایالات متحده در ماه ژوئن خودداری کرد. معترضین و وکلا می گویند که پیگرد قانونی آزادی مطبوعات را خفه خواهد کرد.

وکلای آسانژ تعقیب قضایی را سو abuse استفاده از قدرت با انگیزه سیاسی توصیف کردند که آزادی مطبوعات را خفه می کند و روزنامه نگاران سراسر جهان را در معرض خطر قرار می دهد. انتظار می رود روزنامه نگار هر روز در جلسه دادرسی حاضر شود که احتمالاً چهار هفته طول بکشد.

روز اول ، او رسماً اظهار داشت که موافقت نمی کند که استرداد شود.

ده ها طرفدار ، از جمله پدر و شریک زندگی او ، و همچنین ویوین وست وود ، طراح لباس ، در بیرون دادگاه تجمع کردند.

https://www.youtube.com/watch؟v=IRa0dO60xEg

تظاهرکنندگان شعار می دادند ، طبل می زدند ، و پیگرد قانونی را تهدیدی برای آزادی مطبوعات خواندند. “آسانژ ماشه است ، او همه فساد در جهان را روشن می کند” وست وود گفت. پدر بنیانگذار ویکی لیکس ، جان شیپتون ، که در خارج از بیلی قدیمی صحبت می کرد ، گفت که دادرسی استرداد یک دادگاه است “دادگاه سو abuse استفاده”

با شروع جلسه دادرسی ، “اقدامات FreeAssange” قرار بود در لندن ، آدلاید ، برلین ، بروکسل ، نیویورک ، پاریس ، رم ، سانفرانسیسکو ، واشنگتن دی سی و سایر شهرها برگزار شود.
همچنین در rt.com
“It’s David v Goliath”: شریک آسانژ درخواست CrowdJustice را برای کمک به جلوگیری از استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده آغاز کردنیوزیلند اعتراضات جهانی را به مناسبت آغاز پرونده استرداد علیه آسانژ در روز دوشنبه آغاز کرد. Free Assange NZ نامه ای سرگشاده به نمایندگان مجلس و دولت نیوزیلند نوشته است که “خواستار آزادی آسانژ” یک دستاورد بزرگ خواهد بود زیرا نیوزیلند یک شریک در اتحاد انگلیس و است.

جلسه دادرسی در ابتدا برای 18 مه برنامه ریزی شده بود ، اما به دلیل همه گیری Covid-19 برنامه ریزی مجدد شد. دادگاه آزادی وی را با قید وثیقه رد کرد ، علی رغم خطرهای بالای ابتلا به ویروس کرونا در زندان امنیت بالا بلمارش انگلیس.

اخبار مرتبط  WATCH معترضین بی نظم پایتخت هائیتی را گرفتار می کند در حالی که تظاهرکنندگان اتومبیل ها را مشعل می کنند و خواستار آزادی افسر پلیس بازداشت می شوند - RT World News

در جلسه روز دوشنبه ، قاضی دادگاه ونسا بارایتسر درخواست وکلای آسانژ را برای تأخیر دادرسی استرداد وی به سال آینده رد کرد. وکلا می خواستند زمان بیشتری برای پاسخ به ادعاهای ایالات متحده مبنی بر توطئه او با هکرها برای به دست آوردن اطلاعات طبقه بندی شده داشته باشند.

ادوارد اسنودن ، افشاگر NSA در پاسخ به تحولات دادگاه با ارسال توییت ، این پرونده را یک کافکایی خواند “نمایش دادگاه ،” اضافه کردن که “قاضی اجازه می دهد تا اتهامات به طور مکرر تغییر یابد و دفاع حتی نمی داند که چیست.”

مقامات ایالات متحده پس از انتشار کابل های محرمانه توسط ویکی لیکس در سال های 2010-2010 ، آسانژ متولد استرالیا را به توطئه برای هک کامپیوترهای دولتی و نقض قانون جاسوسی متهم کردند.

در ژوئن 2012 ، آسانژ که با استرداد قریب الوقوع روبرو بود ، به سفارت اکوادور پناه برد. وی پس از لغو پناهندگی اکوادور ، در آوریل 2019 از سفارت خارج شد. بنیانگذار ویکی لیکس تا زمان نتیجه درخواست استرداد ایالات متحده در زندان بسر می برد.

اگر آسانژ به اتهامات مختلف محکوم شود ، زندان در پشت میله های زندان تا 175 سال محکوم می شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *