دادگاه منطقه ای دستور قفل جزئی مادرید را لغو کرد و ادعا کرد که “برای حقوق اساسی” مضر است – RT World News

روز پنجشنبه ، دادگاه عالی دادگستری مادرید دستور قفل شهرستانی را که توسط سالوادور ایلا ، وزیر بهداشت در پایتخت اسپانیا وضع شده بود ، لغو کرد. این محدودیت ها از جمعه گذشته اعمال شده بود.

دادگاه مادرید دستور وزیر را به این دلیل که بر حقوق اساسی و آزادی های مادرلینی ها تأثیر می گذارد و وزارت بهداشت از وظایف قانونی خود فراتر رفته است ، لغو کرد. دادگاه قانون نظام ملی بهداشت را صادر کرد “حاوی مجوز قانونی برای ایجاد اقدامات محدود کننده در مورد حقوق اساسی نیست.”

قفل جزئی در شهر و 9 شهر اقماری جمعه گذشته معرفی شده بود و شهروندان را به استثنای سفرهای ضروری از خانه های خود منع می کرد.

در نتیجه تصمیم روز پنجشنبه ، نمی توان به شهروندانی که این قوانین را نقض می کنند جریمه پرداخت کرد و اکنون آینده محدودیت ها زیر سوال است ، زیرا موضوع اکنون به دادگاه عالی کشور ارجاع می شود.

اخبار مرتبط  کارشناسان فناوری درباره گسترش باج افزار جدید مک از طریق دزدی دریایی اینترنت و گروگان گرفتن پرونده هشدار می دهند - RT World News
همچنین در rt.com
“شما نمی توانید همه را قفل کنید”: رهبران مادرید با طرح دولت اسپانیا برای قفل کردن سرمایه مخالفت می کنندمادرید با 850 عفونت ویروس در هر 100000 نفر بالاترین سرانه ویروس را از 27 پایتخت اتحادیه اروپا دارد. اسپانیا همچنین با ثبت 835.901 مورد و 32562 مورد منجر به مرگ ، توسط موج دوم ویروس ، در رنج ترین ملت اروپا شناخته شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *