دادگاه های عالی اتحادیه اروپا ، کشورهای عضو نمی توانند بدون محدودیت به داده های کاربران تلفن و اینترنت دسترسی داشته باشند و این ضربه به تاکتیک های Big Brother است – RT World News

دیوان عدالت اروپا (ECJ) تعیین کرده است که دولت ها نمی توانند به داده های کاربران تلفن و اینترنت بدون محدودیت دسترسی داشته باشند و محدودیت هایی را در توانایی انجام قانونی جمع آوری داده های انبوه از سوی کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد کند.

هیئت 15 نفره قاضی حکم داد که جمع آوری بی رویه و انبوه تلفن ، اینترنت و ترافیک ارتباطات وب با قوانین اروپا سازگار نیست. ECJ گفت: دولت ها فقط در صورت مواجهه با “تهدید جدی برای امنیت ملی”. با این حال ، حتی در شرایط شدید که در آن جمع آوری داده های انبوه موجه شناخته می شود ، چنین برنامه های نظارتی باید به یک دوره محدود شود “کاملاً ضروری” دادگاه توضیح داد.

چنین دخالتی در حقوق اساسی باید با ضمانت های م effectiveثر همراه باشد و توسط دادگاه یا یک مرجع اداری مستقل بررسی شود.

این تصمیم در پی یک جلسه استماع دو روزه درباره قانونی بودن برنامه جمع آوری اطلاعات انبوه انگلیس ، پس از به چالش کشیده شدن توسط گروه ناظر Privacy International صورت گرفت. دادگاه همچنین محاسن برنامه های نظارتی را در فرانسه و بلژیک ارزیابی کرد.

یک نماینده از بین الملل حریم خصوصی گفت که پرونده ارائه شده است “فرصتی برای به چالش کشیدن سیستماتیک جمع آوری ، ذخیره و استفاده از داده های متعلق به میلیون ها نفر توسط دولت انگلیس.” این گروه مقامات انگلیس را به استفاده متهم كردند “مبهم” ادعاهای مربوط به امنیت ملی برای توجیه ذخیره سازی انبوه داده ها تا 14 سال.

اخبار مرتبط  ماکرون و سیسی در مورد آزادی بیان و کاریکاتورهای حضرت محمد در سفر رهبر مصر به فرانسه با یکدیگر اختلاف دارند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
فیس بوک چالش دادگاه ناظران ایرلندی را درباره انتقال داده ها از اتحادیه اروپا به ایالات متحده آغاز کرددر اظهارات شفاهی ، وكلائی كه نمایندگی كشورهای اروپایی را بر عهده داشتند ، از دادگاه خواستند كه محدودیتی در جمع آوری داده ها اعمال نكند ، و ادعا كردند كه برنامه های نظارتی آنها مربوط به امنیت ملی است و از صلاحیت اتحادیه اروپا نیست.

این حکم چند ماه پس از آن صادر شد که دادگاه اروپا اعلام کرد پیمان اتحادیه اروپا و ایالات متحده که جریان داده های کاربران اتحادیه اروپا را به ایالات متحده تنظیم می کند ، فاقد اعتبار است ، بیان داشت که قوانین امنیت ملی ایالات متحده برای محافظت از اروپایی ها در برابر چشم پوشی دولت آمریکا کافی نیست.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *