دادگاه پاریس به دلیل بمب گذاری در سال 2004 که منجر به کشته شدن 9 صلحبان فرانسوی شد ، 3 نفر به طور غیرحضوری به حبس ابد محکوم شدند – RT World News

دادگاهی در پاریس به دلیل بمب گذاری در ساحل عاج که منجر به کشته شدن 9 نفر از نیروهای حافظ صلح فرانسوی و یک امدادگر آمریکایی شد ، دو مرد عاجی و یک مزدور بلاروسی را به حبس ابد محکوم کرد.

این سه نفر به دلیل حمله به بمبی که در 6 نوامبر 2004 در نزدیکی شهر بویکه در ساحل عاج رخ داد ، محکوم شدند. فرانسه به سرعت با یک حمله نظامی به این حمله پاسخ داد که کل نیروی هوایی کشور آفریقای غربی را از بین برد و باعث چندین روز جنگ در منطقه بین پاریس و آبیدجان.

این سه نفر – عاج نشینان پاتریس اوئه ای و آنج گناندوئله و بلاروسی یوری سوشکین – پس از فرار از بازداشت بلافاصله پس از حمله به صورت غیرحضوری محاکمه شدند. ساوشکین پس از بازداشت توسط مقامات توگویی ، موقتاً تحت بازداشت بود ، که 10 روز پس از بمب گذاری پیشنهاد تحویل وی را به فرانسه داد. با این حال ، مقامات فرانسه ، به دلایل نامعلوم ، پیشنهاد کردند که وی آزاد شود. محققان اظهار داشتند كه در آن زمان مقامات فرانسوی خواستار آزادی وی شدند ، زیرا فرانسه در حمایت و نجات شهروندان خود در ساحل عاج بود.

اخبار مرتبط  آلمان دوستدار حریم خصوصی برنامه ردیابی و ردیابی coronavirus را راه اندازی کرده است - چگونه این کار را نگه می دارد؟ - RT World News
همچنین در rt.com
ICC دستور آزادی مشروط رئیس جمهور سابق ساحل عاج ، لوران گباگبو را صادر کرددر سال 2019 ، سه نفر که در دوران بمب گذاری در کابینه فرانسه در سمت های سیاسی عالی خدمت کرده بودند ، به دلیل عدم دستگیری مظنونان و محاکمه آنها مورد بررسی قرار گرفتند. با این حال ، دادگاه مربوطه از پیگرد قانونی آن پرونده علیه وزیر دفاع وقت ، وزیر وقت وقت و وزیر امور خارجه وقت خودداری كرد و این سه نفر فقط به عنوان شاهد در دادگاه جدیدتر حضور داشتند.

مقامات فرانسوی هنگام بمب گذاری اظهار داشتند كه رئیس جمهور وقت ساحل عاج ، لوران گباگبو ، دستور حمله به نیروهای صلح را صادر كرده است ، ادعایی كه او رد كرد. گباگبو در سال 2011 از قدرت برکنار و به لاهه تحویل داده شد تا به اتهامات جنایت علیه بشریت روبرو شود. بعداً پاك شد و اجازه بازگشت به ساحل عاج را گرفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *