دادگاه کیفری بین المللی به تحریم های ایالات متحده که ناشی از تحقیقات جنایات جنگی است اعتراض دارد – RT World News

دادگاه کیفری بین المللی ایالات متحده پس از اعلام تحریم های مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا ، در لیست سیاه آمریكا ، فاتو بنسودا ، دادستان دادگاه جنایی بین المللی ، به معنای “تلاشی غیرقابل قبول برای دخالت در حاكمیت قانون” است.

بنسودا ، وکیل گامبیا که در تلاش برای تحقیق درباره ادعاهای جنایات جنگی ایالات متحده در افغانستان بود ، روز چهارشنبه تحریم شد. Phakiso Mochochoko رئیس بخش قضایی ، مکمل و همکاری ICC همچنین در لیست سیاه قرار گرفت “کمک مادی” دادستان ، پمپئو به خبرنگاران گفت.

“این حملات تشدید و تلاشی غیرقابل قبول برای دخالت در حاکمیت قانون و دادرسی دادگاه است” سخنگوی ICC ، فادی العبدالله ، در بیانیه ای به اعلامیه پمپئو پاسخ داد و افزود: “حمله به دیوان بین المللی کیفری همچنین حمله ای علیه منافع قربانیان جنایات وحشیانه است ، که برای بسیاری از آنها دیوان آخرین امید به عدالت است.”

عبدالله گفت دادگاه باقی مانده است “بی دریغ” در تعهد خود به حکمی که اساسنامه رم و کشورهایی که آن را امضا کرده اند به وی اعطا شده است.

این اساسنامه از سال 2002 به اجرا درآمد و 123 کشور از سال 2019 به عضویت آن درآمده اند. در حالی که ایالات متحده یکی از آنها نیست ، اما افغانستان است.
همچنین در rt.com
واشنگتن مقامات دادگاه کیفری بین المللی را که جنایات جنگی آمریکا را تحقیق می کنند تحریم کرداخبار مرتبط  اسپانیا وضعیت اضطراری را در منطقه مادرید اعلام کرد که قضات قفل جزئی را لغو کردند - اخبار جهانی RT

در ماه ژوئن ، دولت ترامپ مقدمات اعمال تحریم های اقتصادی و شخصی علیه ICC و هر یک از پرسنل آن را که جرات تحقیق در مورد ایالات متحده یا هر یک از متحدان آن ، از جمله اسرائیل را فراهم کرد ، و تحقیقات دادگاه در مورد نقض حقوق بشر فلسطین را خواستار شد “با انگیزه سیاسی”

روز چهارشنبه ، پمپئو ICC را چنین توصیف کرد “یک نهاد کاملاً شکسته و فاسد” و گفت ایالات متحده “تلاشهای نامشروع خود را برای تحت فشار قرار دادن آمریکایی ها تحت صلاحیت خود تحمل نخواهد کرد.”

ایالات متحده با حمایت از دادگاه های بین المللی موقت یوگسلاوی و رواندا در دهه 1990 ، از همان ابتدا با ICC مخالفت کرده و از تصویب اساسنامه رم خودداری کرده است. دولت جورج دبلیو بوش حتی در سال 2002 قانون حمایت از اعضای خدمه را تصویب کرد ، که به اصطلاح شامل می شود “بند حمله لاهه” اجازه استفاده از زور برای آزاد سازی هر تبعه آمریکایی یا متحد در دست ICC.

این قانون همچنین ایالات متحده را قادر می سازد تا کمک نظامی خود را از کشورهایی که اساسنامه رم را تصویب کرده اند پس بگیرد و مشارکت واشنگتن در عملیات صلح سازمان ملل را محدود می کند ، مگر اینکه به سربازان آمریکایی مصونیت اساسی داده شود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *