داعش مسئولیت حمله تروریستی وین را بر عهده گرفت در حالی که پلیس سوئیس 2 دستگیری مرتبط با تیرانداز را دستگیر کرد – RT World News

پلیس سوئیس دو مرد را در تحقیق در مورد مظنون اصلی حمله تروریستی روز دوشنبه در وین ، اتریش دستگیر کرد ، در حالی که بر اساس گزارش ها ، دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) مسئولیت تیراندازی را بر عهده گرفت.

عصر دوشنبه در یک حمله مشکوک به حمله تروریستی اسلامگرا ، یک فرد مسلح مسلح به یک تفنگ اتوماتیک ، اسلحه و قمه چهار نفر کشته و 22 نفر از جمله یک پلیس زخمی شدند.

روز سه شنبه ، پلیس سوئیس گفت که آنها در ارتباط با این حمله دو مرد 18 و 24 ساله را در شهر وینترتور در حدود 10 کیلومتری زوریخ دستگیر کردند.

“میزان ارتباطی که بین دو فرد دستگیر شده و قاتل ادعایی وجود دارد در حال حاضر موضوع توضیحات و تحقیقات مداوم است که توسط مقامات مسئول در حال انجام است.” بیانیه ای از پلیس کانتون زوریخ را بخوانید.
همچنین در rt.com
در حالی که پلیس 18 حمله انجام داد ، 14 نفر در ارتباط با حمله تروریستی وین دستگیر شدندتاکنون حدود 14 نفر در اتریش دستگیر شده اند و پس از بازرسی از خانه مهاجم متوفی ، 18 حمله انجام شده است.

فرد مسلح ادعا شده کوجیتم فجزولای ، جوان 20 ساله با تابعیت دوگانه اتریش-مقدونیه شمالی شناخته شده است ، که برای مقامات شناخته شده بود و قبلاً نیز به دلیل تلاش برای پیوستن به جنگجویان داعش در سوریه ، محکومیت تروریسم داشت.

اخبار مرتبط  ویدیوی روح شکن ، خشم آنلاین را نسبت به ارتش کلمبیا برانگیخته است - اخبار جهانی RT

بر اساس پیام های ارسال شده توسط خبرگزاری Amaq سازمان تروریستی که همچنین شامل تصاویری است که ظاهرا مهاجم وین را نشان می دهد ، داعش اکنون مسئولیت هجوم فرد مسلح در سراسر وین را بر عهده گرفته است.

گزارش شده است که ویدئویی از وی در بیعت با رهبر دولت اسلامی ابو ابراهیم الهاشمی القریشی نیز بیعت کرده است.

کارل نهامر ، وزیر کشور اتریش روز سه شنبه گفت که فجزولای وارد یک برنامه ریشه کن کردن شد ، اما “با وجود تمام نشانه های ظاهری ادغام او در جامعه ، ظاهراً ضارب دقیقاً برعکس عمل کرده است.”
همچنین در rt.com
انگلیس تهدید تروریسم را به “شدید” پس از حملات در اتریش و فرانسه تهدید می کندقبل از تیراندازی روز دوشنبه در مرکز شهر Seitenstettengasse در وین ، این اسلامگرا در یک عکس فیس بوکی با کلاشینکف و قمه ای که هنگام حمل با خود حمل کرده بود ، عکس گرفته بود.

رهبران جهان حمله روز دوشنبه را محکوم کردند و روز سه شنبه انگلیس سطح تهدید تروریسم خود را از بالا برد “قابل توجه” به “شدید،” به معنای حمله بسیار محتمل است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *