دامپزشکان می گویند ، “CANINE CORONAVIRUS” در پشت شیوع سرفه لانه در کانادا – اخبار جهانی RT

به گفته دامپزشکان این کشور ، کرونا باعث شیوع سرفه لانه در میان سگها در کانادا شده است. با این حال ، کاملاً متفاوت از Covid-19 است که بیش از یک سال است که جهان را آزار می دهد.

یک جدید “ویروس کرونا” دنی پزشکی ، مدیر پزشکی ملی بیمارستان های حیوانات VCA ، اعلام کرد که مقصر شیوع این بیماری است.

یک چیز که ما در یک مطالعه اخیر پیدا کردیم یک پاتوژن جدید ، یک پاتوژن نسبتاً جدید در سگ ها است و این یک ویروس کرونا ویروس تنفسی سگ است.

شیوع این بیماری قبلاً کلگری و ادمونتون را تحت تأثیر قرار داده است و روزانه چندین مورد جدید گزارش می شود. به گفته جوف ، اعتقاد بر این است که کایوت های شهری که در پارک های مشابه سگ های خانگی پرسه می زنند ، در شیوع بیماری نقش داشته اند.
همچنین در rt.com
گربه نامناسب است: حیوان خانگی حیوان خانگی برای آزمایش Covid-19 اولین حیوان انگلستان می شودسرفه کنل یک اصطلاح عمومی برای عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی است که بر روی سگ ها تأثیر می گذارد و می تواند توسط عوامل بیماری زای مختلف اعم از ویروسی و باکتریایی ایجاد شود. این گروه بیماری به دلیل توانایی گسترش سریع در میان سگهایی که در محله های نزدیک در آشیانه ها یا پناهگاه های حیوانات نگهداری می شوند ، نام خود را می گذارد.

به نظر می رسد ویروس کرونا ویروس جدید در حالی که بر سگ ها تأثیر می گذارد ، برای انسان قابل انتقال نیست. ژوفه تأكید كرد: این بیماری هیچ ارتباطی با پاندمی مداوم Covid-19 ندارد ، جدا از اینكه ویروس شكل مشابهی دارد.

اخبار مرتبط  آیا تنها هستیم؟ مطالعه جدید می گوید 36 تمدن ممکن است در حال حاضر در کهکشان راه شیری وجود داشته باشد - RT World News

“اکنون ، کاملا متفاوت از COVID-19 است. هر دو ویروس کرونا هستند ، اما این نمی تواند به افراد برسد ، این یک عفونت تنفسی در سگ ها است “ دامپزشک به اخبار جهانی گفت.

Covid-19 ، که بیش از 88.1 میلیون نفر را آلوده کرده است ، در حالی که نزدیک به 1.9 میلیون نفر را کشته است ، اما تاکنون عمدتا از حیوانات خانگی در امان مانده است. تعداد انگشت شماری از انتقال – از انسان به حیوانات اهلی خانگی – در سراسر جهان گزارش شده است ، اما به طور مثبت مشخص نشده است كه آیا حیوانات خانگی قادر به انتقال ویروس به انسان هستند.
همچنین در rt.com
گورهای انبوه راسو ممکن است باعث آلودگی آبهای زیرزمینی در دانمارک شده باشد ، زیرا دولت اعتراف می کند از دست دادن 1.5 میلیون حیوانتصور می شود که راسوها نه تنها از طریق ویروس از طریق افراد منقبض شده اند بلکه نوع جهش یافته ای را به انسان منتقل کرده اند. طی چند ماه گذشته شیوع ویروس کرونا در چندین مزارع پرورش گوشت راسو گزارش شده است. این ویروس در نهایت منجر به نابودی کل جمعیت راسوها در دانمارک شده است ، جایی که 15 تا 17 میلیون نفر پس از کنترل بیماری شیوع Covid-19 در مزارع کشور کشته شدند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *