دانشمندان “آزمایشگاه ارزان روی تراشه” را توسعه می دهند که می تواند آنتی بادی های Covid-19 را در کمتر از نیم ساعت تشخیص دهد – RT World News

محققان در ژاپن آزمایش کم هزینه آنتی بادی Covid-19 را ایجاد کرده اند که روی میکرو تراشه قرار می گیرد و در کمتر از 30 دقیقه نتیجه را بدون نیاز به آموزش پزشکی – یک تغییر دهنده بالقوه بازی در مبارزه با همه گیری – فراهم می کند.

تیم دانشگاه انستیتوی علوم و فناوری اوکیناوا (OIST) فقط مطالعه اثبات مفهوم خود را در مجله Biosensors and Bioelectronics منتشر کردند.

دستگاه آنها از دهها هزار خوشه طلای کوچک ، هر کدام کوچکتر از طول موج نور ، برای آزمایش پلاسمای خون رقیق شده برای وجود آنتی بادی های Covid-19 استفاده می کند ، که توسط یک پروب نور فیبر نوری روشن می شوند.

ریكاردو فوناری ، اولین نویسنده تحقیق جدید و محقق فوق دكترا در واحد میكرو / بیو / نانوسیال در OIST ، می گوید كه زرادخانه آزمایش كننده آنتی بادی فعلی با دو مشكل روبرو است. آزمون ها دقیق یا آهسته ، گران هستند و نیاز به تخصص دارند ، یا استفاده از آنها آسان ، سریع و قابل حمل اما نادرست است.
همچنین در rt.com
نانو حسگر جدید می تواند سرطان را از یک قطره خون تشخیص دهدآزمایش های سریع و ارزان اما بسیار دقیق آنتی بادی برای درک کاملاً آگاهانه ویروس و شیوع آن در کل جمعیت تعیین شده ضروری است ، به عنوان مثال می تواند به سیاست منسجم بهداشت عمومی کمک کند و به عنوان مثال امکان کاهش آگاهانه محدودیت های معاشرت و مسافرت را فراهم می کند.

محققان ادعا می کنند که آزمایش جدید آنها کمترین میزان غلظت آنتی بادی را که مربوط به کلینیک است ، تشخیص می دهد و فقط در عرض 30 دقیقه نتیجه می دهد.

علاوه بر این ، آنها می گویند که ساخت این دستگاه ارزان است و از نیاز به کارکنان آزمایشگاه مسلط به فن آوری جلوگیری می کند و در نتیجه احتمال آزمایش گسترده تر در سراسر کشور را افزایش می دهد.

اخبار مرتبط  دانشمندان پیشنهاد می كنند كه قفل كروناویروس "SUPERCHARGED" Cyclone Amphan قبل از اصابت هند (VIDEOS) - RT World News

علاوه بر این ، دستگاه اطلاعات کمی در مورد تعداد کل آنتی بادی های تولید شده توسط یک سیستم ایمنی داده شده را فراهم می کند ، کاربرد آن را حتی بیشتر گسترش می دهد زیرا می تواند اطلاعات مفیدی را در طول تحقیق و تولید واکسن های نسل فعلی و آینده فراهم کند.
همچنین در rt.com
مسکو برای واکسین کردن 40،000 داوطلب با “Sputnik V” به عنوان پایتخت روسیه آزمایش مرحله 3 واکسن پیشگام ویروس کرونا را آغاز می کندفوناری می گوید: “هرچه آنتی بادی های بیشتری متصل شوند ، تغییر در طول موج نور جذب شده بیشتر خواهد بود.” “پروب فیبر نوری به یک آشکارساز نور متصل است که این تغییر را اندازه گیری می کند. با استفاده از این اطلاعات می توان غلظت آنتی بادی ها را در نمونه پلاسما تعیین کرد. “

اگر دستگاه آزمایش بالینی دقیق تری را انجام دهد ، به زودی کادر پزشکی می توانند پاسخ ایمنی بیمار یا شرکت کننده در آزمایش واکسن را با درجه دقت بالایی نزدیک به زمان واقعی کنترل کنند.

این دستگاه همچنین می تواند اهدا کنندگان بالقوه را برای تحقیقات واکسن و درمان های آزمایشی شناسایی کند.

محققان امیدوارند قبل از انجام آزمایش بر روی نمونه های واقعی بیمار در بیمارستان های اطراف و مراکز درمانی در اوکیناوا ، آزمایش را برای کشف انواع مختلف آنتی بادی گسترش دهند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *