دانشمندان ابتدا آنوریسم مصنوعی “زنده” در خارج از مغز انسان ایجاد می کنند – RT World News

برای اولین بار ، محققان با استفاده از سلول های مغزی انسان ، یک مدل “زنده” از آنوریسم را در خارج از بدن چاپ کردند. دستیابی به موفقیت می تواند روزی به جراحان مغز در امر آموزش و تصمیم گیری پر خطر کمک کند.

آنوریسم زمانی اتفاق می افتد که برآمدگی یا حباب در یک نقطه ضعیف در یک رگ خونی مشخص ایجاد شود ، که می تواند در قلب یا مغز ایجاد شود. دیواره ضعیف شده در نهایت می تواند پاره شود و عواقب فاجعه بار و تهدید کننده زندگی برای بیمار به همراه داشته باشد.

با توجه به مناطق بسیار حساس و ظریفی که آنوریسم در آنها اتفاق می افتد ، اغلب یافتن و درمان آنها بسیار دشوار است.

به عنوان یک راه حل بالقوه ، محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور (LLNL) ، از جمله دانشمندان دانشگاه دوک و تگزاس A&M ، یک ماکت مصنوعی و خارجی ایجاد کرده اند که از محیط خاصی که در آنوریسم رخ می دهد تقلید می کند.
همچنین در rt.com
“اپیدمی پنهان” بعد از کوید -19: دانشمندان زنگ هشدار را به عنوان سکته مغزی به صدا در می آورند ، آسیب عصبی حتی در موارد خفیف و بهبود یافته گزارش می شودساختار آنوریسم شکل چاپ سه بعدی از هیدروژل ساخته شده است که سلولهای مغزی انسان به نام hCMEC به آن معرفی می شود و سپس با گسترش و امتداد دیواره های ساختار ، یک آنوریسم “زنده” برای بررسی و کار پزشکان ایجاد می کند.

به گفته محققان از هر 50 آمریکایی یک نفر تحت تأثیر آنوریسم مغز قرار می گیرد.

در حال حاضر ، با فرض اینکه پزشکان به موقع آن را پیدا کنند ، روشهای اصلی برای درمان آنوریسم ، جلوگیری از جریان خون در منطقه آسیب دیده ، برای جلوگیری از پارگی احتمالی است.

یک روش به نام قطع جراحی ، شامل برداشتن بخشی از جمجمه بیمار و بستن آنوریسم با یک گیره فلزی کوچک است.

سیم پیچ دیگر ، اندوواسکولار ، بسیار ظریف است و شامل قرار دادن کاتتر در یک شریان در کشاله ران است ، قبل از اینکه آن را با دقت از طریق بدن به محل آنوریسم بچرخانید ، در این هنگام یک سیم پیچ تقویت کننده از طریق کاتتر تغذیه می شود و برای تقویت مستقر می شود دیواره رگ

اخبار مرتبط  ماکرون رسانه های آمریكایی را به دلیل مشروعیت بخشیدن به خشونت اسلام گرایان پس از موج حملات تروریستی منفجر كرد - RT World News

“ما این مشکل را بررسی کردیم و فکر کردیم که اگر بتوانیم مدل های محاسباتی و رویکردهای آزمایشی را جفت کنیم ، شاید بتوانیم روش قطعی تری برای درمان آنوریسم یا انتخاب روش های درمانی که به بهترین وجه می توانند به بیمار ارائه دهند ، ارائه دهیم.” ویلیام هاینز ، مهندس و نویسنده ارشد آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور گفت.

سپس تیم LLNL ، پلاسمای خون گرفته شده از گاوها را از طریق ساختار پمپاژ کردند و یک عمل پیچاندن درون عروقی را با موفقیت انجام دادند و در محل مورد نظر لخته تشکیل شد.

اگرچه آنوریسم های مصنوعی قبلاً تولید شده بودند ، همه بافت زنده انسان را از دست داده بودند تا واقع گرایی و پیچیدگی بیشتری را در معاینات ایجاد کنند.
همچنین در rt.com
دانشمندان روسی “پوست انسان” مصنوعی ایجاد می کنند که هنگام کشیده شدن قوی تر می شودبا این حال ، محققان هشدار می دهند که احتمالاً مدت زیادی طول می کشد تا آنوریسم زنده چاپ شده 3D برای استفاده توسط متخصصان پزشکی در این زمینه آماده شود.

این تیم در حال کار بر روی تولید دقیقتر مدل سازی کامپیوتری لخته های خون در سه بعد ، با هدف اصلاح ساختار آنوریسم “زنده” مصنوعی آنها و تکرار بهتر انواع تنش های وارد شده بر دیواره رگ های خونی است.

داده های اسکن مغز بیمار در دنیای واقعی به طور مداوم به مدل رایانه منتقل می شود تا دقت سیستم بیشتر شود.

علیرغم این ، تحقیقات امیدواری برای کاهش زمان لازم برای تصمیم گیری و تأیید روشهای جراحی نجات دهنده را فراهم می کند که با مداخلات جراحی شخصی تر ، میزان بقا و نتایج بیمار را در سراسر جهان بهبود می بخشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *