دانشمندان استرالیایی خواستار مکث در استفاده از واکسن AstraZeneca به دلیل نگرانی در مورد اثربخشی هستند ، به جای آن Pfizer یا Moderna را پیشنهاد می کنند – RT World News

دانشمندان در استرالیا خواستار توقف انتشار واکسن AstraZeneca شده و ادعا کردند که داده های اخیر در مورد توانایی تلقیح در ایجاد ایمنی گله تردید ایجاد کرده است.

دانشمندان به داده های مطالعه منتشر شده در ماه گذشته در Lancet نشان دادند که واکسن انگلیس-سوئد تنها 62 درصد اثر دارد ، در حالی که بیش از 90 درصد برای گزینه Pfizer-BioNTech.

یک آزمایش مقیاس بزرگ در انگلیس و برزیل اثربخشی 62 درصدی را برای کسانی که با دو دوز کامل واکسن AstraZeneca واکسینه شده اند گزارش کرد.

با این حال استرالیا 53 میلیون دوز واکسن AstraZeneca را خریداری کرده است.

روز چهارشنبه ، تماس هایی برای به تأخیر انداختن عرضه گسترده وجود داشت ، با پروفسور استفن ترنر ، رئیس انجمن ایمنی شناسی استرالیا و نیوزیلند (ASI) ، “برای تأمین مصونیت گله”.
همچنین در rt.com
بر اساس قوانین جدید ایالت استرالیا ، ویکتوریایی ها برای رفتن به خانه یا جریمه 5000 دلار به مجوز Covid احتیاج دارند“ما اینجا یک بازی طولانی انجام می دهیم. ما نمی دانیم چه مدت طول می کشد ، “ ترنر به سیدنی مورنینگ هرالد گفت. وی به دولت استرالیا توصیه كرد كه بیشتر واكسن های Moderna و Pfizer را به عنوان یك گزینه ایمن خریداری كند.

این دانشمند افزود که واکسن AstraZeneca یکی از او نیست “به دلیل همین کارایی پایین ، به طور گسترده در حال استقرار است.”

در پاسخ به اظهارات وی ، ASI تأکید کرد که ترنر در مقام شخصی خود به عنوان یک متخصص صحبت می کند و نه از طرف سازمان. این شركت اظهار داشت كه خط رسمی آن حمایت از وقفه در عرضه AstraZeneca نیست.

انجمن ویروس شناسی استرالیا در ابتدا به هرالد گفت که همچنین خواستار مکث در استفاده از واکسن AstraZeneca شده است ، اما تنها چند ساعت بعد ، این وضعیت را معکوس و از روند رو به جلو حمایت کرد.

اخبار مرتبط  نوارهای جدید تماس های پوروشنکو و بایدن نشان می دهد که "مستقل" اوکراین کل مشتری آمریکا بود - RT World News

پاول کلی ، مدیر ارشد پزشکی استرالیا ، نیز برای ادامه استفاده از این استدلال اظهار داشت که واکسن AstraZeneca “موثر” ، “ایمن” و از “کیفیت بالا”.
همچنین در rt.com
“ما هیچ چیز شبیه بقیه جهان نیستیم”: پزشک بیماری استرالیا می گوید آنها “مطمئناً نمی خواهند عجله کنند” واکسن Covidوی افزود که یک “مزیت بزرگ” استفاده از آن واکسن خاص زیرا “ساخته شده در استرالیا.”

کلی گفت که استرالیا تا ماه فوریه نیز داده های بیشتری خواهد داشت “اطلاعات دنیای واقعی” از لندن ، که قبلاً تزریق واکسن را آغاز کرده است.

در صحبت با رویترز ، یک نماینده AstraZeneca گفت این شرکت “همیشه تأکید کرده است که جهان برای مقابله با این همه گیر کشنده جهانی به چندین واکسن ایمن و موثر و داروهای دیگر نیاز دارد.”

آنها همچنین به نتایج آزمایشات بررسی شده همسان اشاره کردند که نشان می دهد واکسن از حداقل آستانه تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) فراتر رفته است.

دولت استرالیا قبلاً سفارش 10 میلیون دوز واکسن Pfizer را داده است ، اگرچه تنظیم کننده داروی کشور ، اداره کالاهای درمانی (TGA) هنوز آن را تأیید نکرده است.

کنترل دقیق مرزها و قفل کردن مرزهای استرالیا در مبارزه با ویروس بسیار م effectiveثر بوده است. در کشوری با 25 میلیون نفر جمعیت ، تنها 28600 نفر آلوده شده اند که تاکنون 909 مورد مرگ داشته است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *