دانشمندان با آزمایش باورنکردنی موفقیت آمیز – مانند یک رودخانه ، جریان خود را جریان می دهند – RT World News

دانشمندان اسرائیلی به پدیده ای طولانی نظریه شده اما هرگز پیش از این که به عنوان “جریان انشعاب” شناخته می شود ، دست یافته اند ، جایی که به نظر می رسد نور مانند درخت یا نهرهای یک رودخانه دل شکسته می شود.

“هیچ کس پیش بینی نکرد که این اتفاق بیفتد” می گوید: مردخای Segev در انستیتوی فناوری Technion- اسرائیل در حیفا ، یکی از اعضای تیم پشت تحقیق. “این یک سورپرایز کامل در آزمایشگاه بود.”

جریان نور در حالی که از رسانه های مختلف عبور می کند تغییر می کند ، به همین ترتیب هنگامی که یک آبجکت را در آب فرو می برید ، شکست رخ می دهد.

https://www.youtube.com/watch؟v=UNCNp1tBqKY

این فیزیکدانان اسرائیلی با عبور نور از لیزر از طریق حباب صابون ، تأثیر قبلی را که تنها در جریان الکترون ها ، امواج اقیانوس و امواج صوتی مشاهده شده بود ، تکرار کرده اند.

“تصور کنید که می توانید با کنترل نور عبوری که از آن عبور می کنید ، جریان یک سیال را کنترل کنید.” Segev می گوید.

برای ایجاد اثر انشعاب-جریان با نور ، ساختار محیط – در این حالت حباب صابون – باید به طور طبیعی تا حدی تصادفی باشد و تغییرات فیزیکی و مکانی درون سازه از طول موج نور بزرگتر باشد. جریان خود را. برای کسب بهترین نتیجه ، تغییرات نیز باید صاف باشند و حباب های صابون را به عنوان کاندیدای کامل تبدیل کنید.

حباب های صابون از یک لایه نازک از مایع بین دو لایه مولکول تشکیل شده است ، که درجه ای از تنوع کاملاً تنوع را با مقدار مناسب صافی ترکیب می کند تا اثر مسحور کننده ایجاد کند.

اخبار مرتبط  رئیس آژانس فضایی روسیه می گوید از راه اندازی SpaceX ناراحت نیست ، اما باید بوئینگ باشد - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=StGRtGa1J8A

اختلالات میکرو در سطح حباب ، جریان نور را پراکنده می کند ، و آنرا در نهرهایی مانند یک دلتای رودخانه تقسیم می کند ، که سپس بیشتر تقسیم می شود و غیره.

با این وجود ، با افزودن به مجموعه پیچیده مورد نیاز برای دستیابی به این جادوی مدرن ، باید لیزر دقیقاً بین دو لایه بدرخشد. محققان به منظور تضمین این میزان دقت ، یک کابل فیبر نوری را در غشای حباب حباب قرار دادند.

این تیم با محدود کردن جریان هوا در اطراف حبابها ، روش لیزر حباب حباب را روی هر دو غشای ثابت و متحرک آزمایش کردند و به آنها این امکان را دادند که شاهد زیبایی کامل تقسیم نور سفید به ضخامت های مختلف و رنگ ها در مصنوعی خود باشند. “دلتا نور”

محققان اکنون امکان ایجاد جریان شاخه ها را در سه بعد بررسی می کنند – هدفی که فرض شده است اما هنوز محقق نشده است.
همچنین در rt.com
استار نظریه انیشتین را اثبات می کند زیرا در شکل خیره کننده ‘SPIROGRAPH’ (سیاه و سفید) فوق العاده چشمگیر در مدار سیاه و سفید قرار دارد (VIDEO)فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *