دانشمندان با مشاهده نانوذرات برای نخستین بار – عصر جدید پزشکی را هموار می کنند – RT World News

فیزیکدانان در وهله اول به دنیایی رسیده اند که می تواند با اندازه گیری و مطالعه یک نانوذرات تک و پیچیده در انزوا ، زمینه ای در حوزه پزشکی متحول سازد و راه را برای آزمایشگاه های میکروسکوپی برای جایگزینی داروهای سنتی باز کند.

محققان دانشگاه حمام از یک روش برش لبه معروف به فعالیت نوری پراکندگی Hyper-Rayleigh (HRS OA) استفاده کردند تا ذرات طلا را در سطح نانو یا جایی در منطقه 10،000 برابر کوچکتر از یک سنجاق سنج بررسی کنند.

آنها با استفاده از این تکنیک ، می توانند عملگر بودن ذرات طلا را اندازه گیری کنند. این پیچش خاص در یک ماده معین است که نمی تواند روی هیچ چیز دیگری قرار بگیرد و آن را منحصر به فرد کند. دست چپ یک فرد را نمی توان در سمت راست خود قرار داد و به همین دلیل از سمت راست کایرال است. به عنوان مثال ، بسته به مواد ، این کایرال ممکن است بوتی یک مولکول میوه مرکبات ، جهت عقربه های ساعت برای لیمو ، در جهت عقربه های ساعت برای نارنجی داشته باشد.

کیرالیتی یکی از اساسی ترین خصوصیات طبیعت است. این ماده در ذرات زیر اتمی ، در مولکول ها (DNA ، پروتئین ها) ، در اندام ها (قلب ، مغز) ، در مواد زیستی (مانند صدف دریایی) ، در ابرهای طوفانی (گردباد) و به شکل کهکشان ها (مارپیچ ها) وجود دارد. دردسر فضا) ، “ محقق برجسته استاد استاد ونتیسلاو والف.

توانایی اندازه گیری و مطالعه مولکول ها در انزوا و در مقیاس نانو پیامدهای گسترده ای برای همه چیز از داروها ، گرفته تا مواد غذایی و حتی سموم دفع آفات دارد.

اخبار مرتبط  ووهان پنهان BAN را برای تجارت و مصرف حیوانات وحشی به "محافظت از سلامت عمومی" تحمیل می کند - RT World News

“این هم یک رکورد و هم نقطه عطفی در فناوری نانو” ، استاد واله افزود.

این فناوری که از پالس های لیزری استفاده می کند ، می تواند یک نانوذره منفرد را که در یک مایع شناور است تشخیص دهد. امید است که بتوان از این طریق برای تولید داروسازی به روشی بسیار دقیق و قابل تنظیم استفاده کرد.
همچنین در rt.com
“اسب تروا”: نانوذرات جدید می توانند با خوردن انسداد شریانی از داخل بدن از حمله قلبی جلوگیری کنند.داروهای نانومقیاس با استفاده از مقادیر دقیق و دقیق دقیقه ، به پزشكان این توانایی را می دهند كه با روش های قبلاً غیرقابل درمان ، دقیق تر بیماریهای خاص و بیماریها را درمان كنند.

وی گفت: “شما می توانید با تجویز پزشک به پزشک معالج بروید و به جای دارویی که باید از بطری های مواد شیمیایی مخلوط شود و سپس برای مدت چند روز در یخچال نگهداری شود ، با قرص هایی که مینی هستند ، دور می شوید. آزمایشگاهها پس از ترک خوردن قرص ، تعداد دقیقی از میکرو قطرات در میکرو کانن ها جریان پیدا می کنند تا بتوانند داروی مورد نیاز را مخلوط کرده و تولید کنند. “ استاد واله توضیح داد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *