دانشمندان با مهندسی مجدد باکتری ها به عوامل بیماری زا حمله کرده و سلول های سالم را بدون آسیب می گذارند – RT World News

دانشمندان موفق به مهندسی مجدد باکتری هایی شده اند که به طور معمول به سلول های انسانی حمله می کنند تا در عوض به عوامل بیماری زا حمله کنند و به زرادخانه ای در حال رشد می توانند بشریت را برای دفاع از خود در برابر بیماری به کار گیرند.

باكتري هاي بيماري زا (بيماري زا) انواع خاصي از پروتئين ها را مهار كرده و از آنها به عنوان قوچ هاي كوبنده استفاده مي كنند تا غشاي سلول ميزبان خود را بشكنند و آنها را از بين ببرند.

انواع پروتئین های مورد نظر سیتولیزین های وابسته به کلسترول (CDC) نامیده می شوند. کلسترول یک مولکول چربی است که از آن دیواره سلول های انسانی ساخته می شود و CDC ها به خصوص در سوراخ زدن در این غشاها مهارت دارند.

با استفاده از تکنیکی به نام میکروسکوپ الکترونی الکترونیکی ، محققان کالج امپریال لندن و کالج دانشگاه لندن توانستند سرعت CDC ها را در اواسط مشت کاهش دهند و دقیقاً نحوه شکستن دیواره سلول را با تغییر شکل ، و ترتیب مجدد پروتئین ها در کنار یکدیگر مشاهده کنند. سمت ، و کشیدن یک ساختار مارپیچ به موقعیت.




همچنین در rt.com
جهشی که ویروس کرونا را بسیار عفونی کرده است ممکن است برای هدف قرار دادن واکسن ها نیز پاشنه آشیل باشد – مطالعه



دانشمندان سپس دریافتند که با مهندسی خواص این مارپیچ ، می توانند وابستگی باکتریها را برای هدف گرفتن از کلسترول برطرف کنند و در عوض ، آنها را ترغیب کنند تا در عوض به سایر عوامل بیماری زا حمله کنند.

اخبار مرتبط  دانشمند دوربینی را ایجاد می کند که به صورت سه بعدی با سرعت 100 میلیارد فریم در ثانیه فیلمبرداری می کند ، به اندازه کافی سریع برای ضبط نور - RT News News

طرح اصلی برای استفاده مجدد از این طرحها به اشتراک گذاشته شده است “نانو ماشین های باکتریایی” در مطالعه ای که این هفته در مجله Nature منتشر شد.

“ما کشف کرده ایم که چگونه می توان این فرآیند را مهندسی کرد و به طور بالقوه به نفع ما تغییر مسیر داد تا به سلول های جدید حمله کند. این توانایی ایجاد جدول برای عوامل بیماری زا و افزایش زرادخانه ما برای مبارزه با آنها را دارد. “ دکتر دورین بوبک ، از گروه علوم زندگی در کالج امپریال می گوید.

علاوه بر این ، این روش می تواند برای باکتری های بیماریزا بی شماری که به گیاهان حمله می کنند و همچنین چندین مورد آسیب رسان به انسان اعمال شود.

پروتئین های مورد بحث همچنین در سیستم ایمنی بدن ما یافت می شوند ، احتمالاً – با برخی تنظیمات دقیق – دریچه ای برای رویکرد کاملاً جدید برای تقویت دفاع شخصی ما.

“آنچه واقعاً هیجان انگیز است این است که این مارپیچ ویژه مورد استفاده CDC ها در بسیاری از انواع دیگر پروتئین ها نیز یافت می شود – نه تنها در باکتری های بیماری زا بلکه به عنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن ما نیز” اولین نویسنده مطالعه ، دکتر نیتا شاه ، را توضیح داد.




همچنین در rt.com
دستیابی به موفقیت “غیرممکن” دانشمندان را می بیند که سلولهای عصبی بینایی را با موفقیت رشد می دهند



فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *