دانشمندان با موفقیت پیوند مایع کبدی HUMAN به موش های صحرایی – RT World News

محققان با موفقیت فناوری بالقوه انقلابی را که می تواند آغاز آینده ای بدون اهدا کننده ارگان باشد ، آزمایش کرده است – پس از موفقیت و رشد موفقیت آمیز و پیوند کبدهای مینیاتوری انسان … در موش.

دانشمندان دانشگاه پیتسبورگ آن دسته از اندامها را از سلولهای پوستی دوباره انسانی برنامه ریزی کردند. محققان تنها در عرض چند هفته توانستند به بلوغ آن كبد برسند – فرایندی كه معمولاً تا دو سال در كبد با اندازه كامل انجام می شود. آنها سپس سلولهای بزرگ شده را بر روی کبد موش تخمک گذاری کرده و با استفاده از سیستم عروقی حیوانات و شبکه مجاری صفراوی ، آنها را به عنوان بافت بافت کبد موش باقی مانده حفظ کردند.

در کل ، اندام های مینیاتوری انسان به پنج موش منتقل شد ، که همه آنها عملکرد مناسب ، هر چند تا حدودی ناقص را نشان دادند ، تا زمانی که در روز چهارم آزمایش جدا شوند ، عملکرد اندام های مناسب ، هرچند تا حدودی دارای نقص را نشان می دهد. با این حال ، موش ها هنوز هم علائمی مانند ترومبوز یا ایسکمی را نشان می دادند – که نشان می دهد این تکنیک هنوز هم نیاز به تحقیق و توسعه زیادی دارد.

اما محققان خوش بین هستند و معتقدند که ما یک دهه از آزمایشات انسانی چنین تکنیکی فاصله داریم. در طولانی مدت ، این فناوری می تواند راه را برای تکنیک های جدید پیشرفته برای درمان نارسایی کبد ترمینال هموار کند و در عین حال به طور چشمگیری لیست انتظار پیوند و تلفات مرتبط را کاهش دهد.

اخبار مرتبط  وزیر انفجار کیف که ساختمان مسکونی ویران شده ممکن است توسط BOMB ایجاد شده باشد - وزیر - RT World News

“من معتقدم که این یک گام بسیار مهم است زیرا می دانیم که می توان آن را انجام داد ،” آسیب شناس Alejandro Soto-Gutierrez از دانشگاه پیتسبورگ برای اینورود توضیح داد. “شما می توانید یک ارگان کامل را ایجاد کنید که می تواند از یک سلول پوست عملکردی داشته باشد.”

“هدف بلند مدت ایجاد ارگان هایی است که می توانند جایگزین اهدای عضو شوند ، اما در آینده نزدیک ، من این را به عنوان پلی برای پیوند می دانم.” سوتو گوتیرز گفت. “به عنوان مثال ، در نارسایی حاد کبد ، ممکن است به جای کبد کاملاً جدید ، مدتی به تقویت کبد نیاز داشته باشید.”
همچنین در rt.com
آزمایشگاه رشد HUMAN ‘مینی مغز’ یاد گرفت که ماهیچه ها را کنترل کندحدود 14000 شهروند آمریکایی در هر زمان معاینه منتظر پیوند کبد هستند ، در حالی که نارسایی کبد سالانه تقریبا 40،000 نفر را در آمریکا می کشد.

برای آن دسته از افراد خوش شانس که آن را در صدر لیست قرار داده اند ، پیوند کبد در جایی در منطقه 812.500 دلار (براساس داده های سال 2017) هزینه دارد ، شامل مراقبت های قبل و بعد از عمل و داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی لازم برای جلوگیری از رد بدن. عضو پیوند شده

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *