دانشمندان بخاطر پرچم گذاری فیس بوک در اثر مطالعه Covid-19 اثر س questionال را در مورد اثربخشی م‘ثر “نادرست” بخار می دهد – RT World News

منتقدان گفتند که “گزارشگر واقعیت” فیس بوک به عنوان “دروغ” بودن گزارش استاد آکسفورد با استناد به مطالعه دانمارکی در مورد اثربخشی ماسک های صورت در برابر Covid-19 ، مجاز به سرکوب گفتمان علمی نیست.

“[What] آیا برای آزادی علمی و آزادی بیان اتفاق افتاده است؟ هیچ چیز در این مقاله “نادرست” نیست ، “ کارل هنقان ، مدیر مرکز پزشکی مبتنی بر شواهد در دانشگاه آکسفورد ، روز جمعه تعجب کرد.

او به نقل از عکس فیس بوک ، مقاله خود را برای پرچم گذاری مقاله خود برای مجله Spectator به عنوان “اطلاعات غلط” منتشر کرد “بررسی کنندگان مستقل واقعیت”.

Heneghan در حال بررسی یک مطالعه طولانی مدت در مورد اثربخشی ماسک های صورت بود که در دانمارک انجام شد و سرانجام این هفته منتشر شد. یکی از چند آزمایش کنترل شده تصادفی روی ماسک ها ، پیشنهاد کرد که ماسک ها به تنهایی برای جلوگیری از گسترش Covid-19 کار نمی کنند.

دانشمندان دانمارکی با نظارت بر 6024 شرکت کننده بزرگسال به مدت یک ماه ، نیمی از آنها ماسک و دستورالعمل نحوه استفاده از آنها صادر کردند ، 1.8 درصد از افرادی که ماسک استفاده می کنند ویروس دارند ، در حالی که در گروه کنترل 2.1 درصد است.
همچنین در rt.com
مطالعه مهم دانمارکی در مورد اثربخشی ماسک به تنهایی به عنوان استراتژی موثر Covid-19 تردید ایجاد می کندمحققان دانمارکی نوشتند ، در حالی که ماسکها تاثیری دارند ، آنها به تنهایی نمی توانند مانع گسترش ویروس کرونا شوند. با این وجود دستگاه های سیاسی در غرب – از جمله غول های فناوری دره سیلیکون – این را اساساً بدعت می دانند و مطالعه را به عنوان “اطلاعات نادرست” پرچم گذاری کرده اند.

مقامات بهداشتی مانند CDC آمریكا اخیراً موضع خود را به روز كرده و اصرار دارند ماسكها حتی در مقایسه با آنچه ویروس كرونا گزارش می شود ، در برابر ویروس كرونا موثرتر بوده و از پوشنده و همچنین سایرین محافظت می كنند.

Heneghan خود را در معرض حمله محققان دیگری مانند توماس کونتی از برزیل قرار داد ، زیرا او استناد به یک تحقیق ظاهرا “به شدت کم قدرت” که بد طراحی شده بود و نتیجه ای بی فایده را نشان داد ، با این استدلال که ماسک ها کاملاً مثر هستند.

“پس مطالعه را نقد کنید!” در پاسخ فیل مگنس ، مورخ و منتقد قفل ، اضافه كرد كه موضوع مورد بحث این است “سیستم عامل های رسانه های اجتماعی داستان های مربوط به آن را سانسور می کنند زیرا پیامدهای سیاسی را دوست ندارند.”

خانم هلنا موریسی ، یکی از اعضای محافظه کار مجلس لردهای انگلستان ، این احساسات را دنبال کرد.

اخبار مرتبط  پلیس در برابر درگیری ها بر سر لایحه امنیت جهانی (VIDEOS) از آب معترض در پاریس استفاده می کند - RT World News

“این یک مسیر بسیار خطرناک برای سفر است با توجه به آنچه علم در واقع است. آزادی بیان ، تنوع اندیشه و هنجارهای دموکراتیک ، صرف نظر از آنچه کسی در مورد Covid-19 فکر می کند ، “ او در حمایت از Heneghan توییت کرد.

استاد آکسفورد منتقد مشهور در مورد تاکتیک های قفل قفل است که توسط دولت های سراسر جهان در تلاش برای متوقف کردن ، کاهش یا کاهش انتشار ویروس کرونا مورد استفاده قرار گرفته است. در اوایل این ماه ، او استدلال کرد که دولت نخست وزیر بوریس جانسون از داده های بد برای توجیه قفل دوم استفاده کرد ، که از 5 نوامبر آغاز شد.

وی همچنین یکی از نویسندگان نامه سرگشاده ای در ماه سپتامبر بود که از 10 داونینگ استریت خواست تا در عوض به محافظت از آسیب پذیرترین افراد جامعه بپردازند. سیاست موجود برای سرکوب ویروس از طریق قفل کردن است “به طور فزاینده ای غیرقابل انجام است … و منجر به آسیب قابل توجهی در تمام گروه های سنی می شود ، که احتمالاً تمام مزایا را جبران می کند” نامه گفته شده است.
همچنین در rt.com
دانشمندان برتر انگلیس از دولت می خواهند که به جای ویروس بمب گذاری فرش ، از آسیب پذیرترین افراد در برابر Covid-19 محافظت کندسیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، یوتیوب و توییتر در اوایل امسال محدودیت های گسترده ای را اعمال کرده و دلیل آن را ضروری دانستند “جلوگیری از اطلاعات غلط” ابتدا موضوعات سیاسی مربوط به Covid-19 و بعداً سوژه های سیاسی مانند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را هدف قرار داد. منتقدان استدلال می کنند که این به منزله فعالیت به عنوان ناشر است که از حمایت قانونی ایالات متحده برای سیستم عامل فراتر می رود ، اما تاکنون هیچ چالش در دادگاه برای سانسور مطرح نشده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *