دانشمندان برای محاسبه پیامدهای جوی پانچ های سیاره ای از ابر رایانه استفاده می کنند – RT World News

دانشمندان با استفاده از یک ابر رایانه قدرتمند ، شبیه سازی های سه بعدی از تأثیرات عمده سیاره ای را ایجاد کرده اند ، نشان می دهد که دقیقاً چقدر به یک مشت بزرگ نیاز دارد تا باد (یا به عبارت بهتر جو) از کل سیاره را بیرون بکشد.

با کمک ابر رایانه COSMA ، محققان به سرپرستی تیمی از دانشگاه دورام سعی کردند پیامدهای یک مشت کیهانی KO را به محض شکل گیری سیارات محاسبه کنند.

برخورد سرعتی با سرعت بالاتر به مراتب بیشتر صدمه وارد می کند – در واقع باعث از بین رفتن جو در یک سقوط از بین می رود و تکه های بزرگی را از جبهه سیاره ای خارج می کند.

این تیم بیش از 100 شبیه سازی دقیق از این تأثیرات گسترده را اجرا کرد ، هر بار که سرعت و زاویه حمله را تغییر می داد ، با نتایج واقعاً هیجان انگیز و وحشتناک همراه بود.

شبیه سازی ها نشان می دهد که چگونه سیارات شبیه زمین پس از برخورد آسیب زا با دیگر اشیاء با سرعت زیاد در خارج از فضا ، جو و جوی خود را بازیابی و تکامل پیدا کرده اند ، با عکس های چرا چراغ های جوی بسیار کمتری ایجاد می کنند ، و حتی به مناسبت تولید ماهواره هایی مانند ماه ما در این روند. .

اخبار مرتبط  گوائدو "مأموریتی بزرگ" ما را پیش از کودتای ونزوئلا به چالش کشید - برت سبز سابق ایالات متحده در نوار بازجویی - RT World News

ماه در نتیجه یکی از این تصادفات 4.425 میلیارد سال پیش ، با یک پروتون سیاره به اندازه مریخ به نام تیا تشکیل شد. طبق گفته محققان ، ما بسیار خوش شانس بودیم و فقط بین 10 تا 50 درصد جو خود را در طی این برخورد وحشیانه از دست دادیم.
همچنین در rt.com
دانشمندان آلمانی می گویند ماه 85 میلیون سال از آنچه فکر می کردیم جوانتر استاین نوع تجزیه و تحلیل می تواند به ما در درک بهتر شکل گیری سیاره خود و همچنین کمک به آگاهی از درک ما از توسعه جوی در رابطه با سایر کاندیداهای استعمار در آینده در بین 4000 یا همان سیارات سیاره ای که ما تا به امروز کاتالوگ کرده ایم کمک کند.

“ما می دانیم که برخورد سیاره ای می تواند تأثیر چشمگیری در جو سیاره داشته باشد ، اما این اولین بار است که ما توانسته ایم انواع مختلف این وقایع خشونت آمیز را با جزئیات مورد بررسی قرار دهیم.” دکتر جاکوب کگرریس ، نویسنده اصلی گفت.

“[This] به ما کمک خواهد کرد تا هم تاریخ زمین را به عنوان یک سیاره قابل سکونت درک کنیم و هم تکامل سیارات سیارات در اطراف ستاره های دیگر. “

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *