دانشمندان بزرگنمایی “کهکشان شبح” را برای کشف موفقیت در شکل گیری سیاه چاله های فوق العاده بزرگ – RT World News

محققان در مورد چگونگی شکل گیری سیاهچاله های فوق العاده (SMBH) با استفاده از برخی از حالت های کیت هنری برای بزرگنمایی در یک کهکشان در نزدیکی آن مانند گذشته هرگز ، پیشرفت بزرگی داشته اند.

جامعه علمی مدتهاست که درباره شکل گیری SMBH ها دچار تعجب شده است. آیا آنها در بدو تولد جهان با توده های میلیونی ، اگر نه میلیارد ها برابر با خورشید ما ، جعل شده اند؟ یا اینها صرفاً نسخه های بالغ سیاهچاله های کوچکتر بذر هستند که با مصرف همه چیز در اطرافشان بسیار بزرگ شده اند؟

برای پاسخ به این سؤال بسیار ، ستاره شناسان و اخترفیزیکدان ها در حال شکار برای کوچکترین SMBH جمعی هستند که می توانند پیدا کنند. یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی دانشمندان دانشگاه کاردیف فکر می کنند که این روش بسیار نزدیک است ، با استفاده از یک تکنیک برش ، که به آنها اجازه می دهد SMBH هدف خود را بزرگنمایی کنند.

“SMBH در شبح میراخ جرم هایی در محدوده پیش بینی شده توسط مدل های” سقوط مستقیم “دارد ،” دکتر تیم دیویس از دانشکده فیزیک و نجوم دانشگاه کاردیف گفت. به عبارت دیگر ، SMBH ها از عناصر اولیه جهان است.

“شبح میراخ” در واقع یک کهکشان در این نزدیکی هست ، به اصطلاح از نزدیکی آن به ستاره میراخ ، که نور آن به کهکشان می دهد درخشش اثیری دارد. یکی از کمترین جرم های SMBH که هنوز کشف شده است ، در قلب یک کهکشان اطراف واقع شده است و جرم آن فقط یک میلیون برابر ستاره ستاره ما است.

اخبار مرتبط  چین گزارش از بهبود آخرین بیمار شدید Covid-19 در شهر صفر ووهان - RT World News

توصیف SMBH به عنوان “در حال حاضر فعال و در حال بلع گاز است ،” دیویس می گوید که اگرچه این یک جواب قطعی به یک صورت یا دیگری نیست ، اما به شدت نشان می دهد که SMBH ها در جهان اولیه تشکیل شده و از سیاهچاله های کوچکتر رشد نمی کنند.
همچنین در rt.com
دانشمندان نقشه جدیدی را برای آزمایش اینکه مرموز “سیاره نهم” سیاهچال prim ابتدایی است ، ابداع کرده اندتئوری غالب فعلی این است که SMBH تقریباً در همه کهکشان های بزرگ جهان از جمله کهکشان راه شیری ما وجود دارد.

دانشمندان با استفاده از آرایه بزرگ میلی متر / submillimeter Atacama بزرگ (ALMA) در شیلی ، به همراه این تکنیک های بزرگنمایی لبه برش ، که می تواند جزئیات تنها 1.5 سال نوری را در کهکشانهای دوردست نشان دهد ، دانشمندان در حال به دست آوردن تصویری بسیار دقیق تر از جهان پیرامون ما و چگونگی شکل گرفت

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *