دانشمندان بیش از 500 ژن مشترک برای اختلالات اضطرابی و افسردگی را در دستیابی به موفقیت بزرگ کشف می کنند – RT World News

یک مطالعه جدید توسط محققان در استرالیا ، صدها ژن مشترکاً مشترک را در افرادی که هم با اختلالات اضطرابی و هم با افسردگی زندگی می کنند ، پیدا کرده است ، در یک گام مهم برای مقابله با دو دشمن ذهنی قابل حل بشریت.

دانشمندان در م Instituteسسه تحقیقات پزشکی QIMR Berghofer در استرالیا با تجزیه و تحلیل سوابق 400000 شرکت کننده در Biobank انگلستان ، 509 ژن مشترک در اضطراب و افسردگی را شناسایی کردند و ژنوم ها را به عنوان گروه بندی در حال انجام ، لیستی از 28 ویژگی فردی و مشترک تهیه کردند.

آنها سپس تعدادی از ابزارهای مدل سازی را برای جستجوی همپوشانی به کار گرفتند و نتایج را بر اساس یک پایگاه داده 1.9 میلیون نفری مبتلا به اضطراب یا افسردگی گزارش دادند.

Eske Derks ، متخصص ژنتیک روانپزشکی Eske Derks از QIMR Berghofer می گوید: “ما 674 ژن مرتبط با افسردگی یا اضطراب را شناسایی کردیم – و مهم این است که حدود سه چهارم این ژن ها مشترک هستند.”

“تاکنون چیزهای زیادی در مورد علل ژنتیکی این که چرا مردم ممکن است از افسردگی و اضطراب رنج ببرند شناخته نشده است.”
همچنین در rt.com
مطالعه نشان می دهد درمان قارچ جادویی هم تراز با داروهای دارویی برای مقابله با افسردگیاختلالات اضطرابی طیف گسترده ای از شرایط را در بر می گیرد که غالباً علائم مشابهی دارند اما در نهایت دارای ویژگی های مختلفی هستند ، از حملات وحشت گرفته تا انواع خاصی از ترس و هر چیز در این میان.

یکی از مشترکات مشترک همه احساس نگرانی ، تحریک و نگرانی در مورد آینده است که اغلب می تواند در تغییرات فیزیولوژیکی مانند فشار خون افزایش یابد.

در همین حال ، افسردگی می تواند دامنه وسیعی را بروز دهد و با احساس بی انگیزگی شدید تا حد خودآزاری و افکار خودکشی خود را نشان دهد.

اخبار مرتبط  تصاویر ماهواره ای آژانس فضایی روسیه تخریب تکان دهنده ای را در اثر انفجار بیروت به ثبت رسانده است - RT World News

اعتقاد بر این است که تقریباً دو تا شش درصد از جمعیت جهانی جهان در هر زمان مشخص تشخیص افسردگی را به یک شکل یا دیگری دارند.

علیرغم تفاوتهای آشکار ، تقریباً 75٪ از افراد مبتلا به اختلال اضطراب علائم اختلالات افسردگی را نیز نشان می دهند ، بنابراین ردیابی ژنهای مشترک در هر دو بیماری ، مرتبط با ویژگیهای شخصیتی روان رنجوری می تواند به تاریکی ترین نبردهایی که بشر در زندگی روزمره آنها می جنگد ، روشن شود. زندگی می کند

پیش از این مشخص شده است که تنوع ژنتیکی در درجه ای که فرد ممکن است درجاتی از روان رنجوری را نشان دهد ، نقشی اساسی دارد ، اما اکنون متخصصان بهداشت روان نقشه راهی دقیق تر برای یافتن پاسخ برخی از ناشناخته های اصلی در مورد چرایی برخی افراد دارند چنین ناراحتی ذهنی را تجربه کنید در حالی که دیگران چنین نیستند.
همچنین در rt.com
تشخیص اختلال خلق و خوی: دانشمندان آزمایش خون را برای شناسایی مسائل بهداشت روانی از جمله افسردگی انجام می دهندژن های منحصر به فرد افسردگی قبلاً به سطح بالاتر چربی تری گلیسیرید در خون مرتبط بودند در حالی که ژن های دیگر مرتبط با اضطراب به فشار خون مربوط بودند ، و این نشان دهنده تحقیقات قبلی است که ارتباط بین فشار خون بالا و اختلالات اضطرابی را نشان می داد. این پایگاه داده جدید اطلاعات ژنومی به ایجاد ساختار تحقیقات ژنتیکی و روانپزشکی در آینده کمک خواهد کرد.

این اولین گام در مسیر طولانی برای ترسیم مجموعه ای از شرایط پیچیده است که ده ها میلیون نفر از مردم جهان را مبتلا به افسردگی و اضطراب می کند و می تواند روزی منجر به پیشرفت چشمگیر در زمینه تسکین شود. رنج روانی انسان.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *