دانشمندان تصویری فوق العاده دقیق از مهد کودک ستاره ای در فاصله 8500 سال نوری گرفته اند – اخبار RT جهانی

ستاره شناسان بالاترین وضوح تصاویر نزدیک به مادون قرمز تاکنون سحابی کارینا را با استفاده از فناوری پیشگام و زمینی به دست آورده اند و منظره ای بی سابقه از یک جسم را در فاصله 8500 سال نوری از ما به نمایش می گذارند.

تصاویر با استفاده از تلسکوپ Gemini South در شیلی گرفته شده است و به ما کمک می کند تا کودکستان های ستاره ای را که ابرهای غلیظی از غبار و گاز هستند و نحوه تولد ستارگان تولیدی آنها را بهتر درک کنیم.

https://www.youtube.com/watch؟v=HBHcJM9Tbt4

“نتایج خیره کننده است ،” گفت: پاتریک هارتیگان ، فیزیکدان و ستاره شناس از دانشگاه رایس ، با اشاره به جزئیات بی سابقه ای که قبلاً هرگز مشاهده نشده است ، از جمله مجموعه ای از پشته ها که احتمالاً توسط یک میدان مغناطیسی تولید می شود ، یک منطقه موج سینوسی صاف و یک سری قطعات که به نظر می رسد توسط خورشید قوی پاره می شود بادها

مهد کودک ستاره ای توده ای متراکم از هیدروژن مولکولی و سایر گازهای مختلف است ، با پاشیدن گرد و غبار فضا ، که زیر جرم خود فرو می ریزد و شروع به “چرخش” می کند ، در نهایت یک دیسک از مواد ایجاد می شود که قبل از آن به یک ستاره اولیه تغذیه می کند – رونق ، آسمان با تولد یک ستاره بار دیگر روشن می شود.

این مهد کودک های ستاره ای در نقاط کور تلسکوپ هابل شکل می گیرند ، زیرا برای کاوشگری که اساساً در طول موج های نوری و فرابنفش کار می کند بسیار گرد و غبار است.

تلسکوپ Gemini South می تواند در طول موج های مادون قرمز و نزدیک به مادون قرمز ببیند ، اما فقط یک مشکل وجود دارد: هابل در فضا است در حالی که Gemini South در اینجا روی زمین گیر کرده است ، جایی که جو تصاویر اجسام بسیار دور را تحریف می کند.

اخبار مرتبط  انگلیس می گوید گذرنامه های BNO برای هنگ كونگرس پس از تهدید چین به رسمیت شناختن آنها در ردیف شهروندی ، "قانونی" است - RT World News
همچنین در rt.com
Must’ve been STAR-ving: PHOTO نفس گیر نفس پس از CANNIBALISM ستاره ای را نشان می دهدتلاطم جوی باعث تحریف و شکست نور ستاره های دور می شود ، و باعث می شود مشاهدات زمینی از نظر دامنه تا حدودی محدود باشد … تا کنون ، یعنی.

با این وجود ، به لطف حوزه ظهور اپتیک تطبیقی ​​، منجمان اکنون می توانند با این اثرات تحریف کننده در زمان واقعی مبارزه کنند ، زیرا مشاهدات آنها ادامه دارد.

Gemini South Adaptive Optics Imager دارای پنج لیزر است که آسمان را با مصنوعی روشن می کند “ستاره های راهنما” که اندازه گیری هایی را ارائه می دهد که محققان می توانند تحریف جو را جبران کرده و تصاویر ستاره های دور را تمیز کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=v3BtJGh5-P8

با دستکاری و آزمایش این تکنیک ، محققان توانستند تصاویری با وضوح ده برابر بیشتر از قبل قبل از ظهور اپتیک تطبیقی ​​یا دو برابر واضح تر از تصاویر هابل در این طول موج نور بگیرند ، حتی بدون ایجاد تحریف جو برای حساب کردن .

“تصاویر جدید از آن بسیار واضح تر از هر چیزی است که قبلاً دیده ایم. آنها روشن ترین دیدگاه را در مورد چگونگی تأثیر ستارگان جوان پرجرم بر پیرامون خود و تأثیر بر تشکیل ستاره و سیاره ارائه می دهند. “ هارتیگان از دانشگاه رایس اضافه می کند.

تلسکوپ فضایی جیمز وب در مشاهدات طول موج مادون قرمز و نزدیک مادون قرمز تخصص خواهد داشت ، بنابراین این مشاهدات زمینی تا حدی یک قله دزدکی حرکت کردن در آنچه ما می توانیم انتظار داشته باشیم هنگامی که پیشرفته ترین تلسکوپ فضایی مستقر در آسمان ما قرار دارد ، است. اکتبر 2021 (همه به خوبی پیش می روند).
همچنین در rt.com
ستاره شناسان تصاویر نزدیک از پروانه فضایی نفس گیر را می گیرندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *