دانشمندان “حس کوانتومی” را مشاهده می کنند که ممکن است توضیح دهد حیوانات چگونه برای اولین بار میدان های مغناطیسی را “می بینند” – RT World News

دانشمندان از دانشگاه توکیو ادعا می کنند که واکنشی را مشاهده کرده اند که نشان می دهد فیزیک کوانتوم مستقیماً روی بیوشیمی تأثیر می گذارد ، که به نظر آنها توضیح می دهد چگونه حیوانات خاصی می توانند میدان مغناطیسی زمین را درک کنند.

مدت هاست که محققان گمان می کنند برخی از سیستم های بینایی حیوانات مختلف ، از جمله پرندگان مهاجر ، به آنها امکان می دهد میدان های مغناطیسی زمین را درک کنند و به آنها توانایی پیمایش در مسافت های گسترده در دوره های مهاجرت را می دهد ، اما هرگز نتوانسته اند مکانیسم را پیدا کنند. تا الان یعنی

تیم دانشگاه توکیو از یک میکروسکوپ سفارشی ، که می تواند تابش نور بسیار ضعیف را تشخیص دهد ، بر روی فرهنگ سلول های انسانی که حاوی ماده ای بسیار حساس به نور است و می تواند به تغییرات یک میدان مغناطیسی پاسخ دهد ، استفاده کرد.

گیرنده های نوری که کریپتوکروم نامیده می شوند ، در سلول های گونه های متعددی از جمله پرندگان و سگ های مهاجر و به طرز کنجکاوی انسان یافت می شوند.

سپس آنها فرهنگ سلول انسانی را که مملو از کریپتوکروم ها بود ، در معرض نور آبی قرار دادند و باعث درخشش آنها شد ، در آن زمان محققان برای تحریک بیشتر سلول ها ، میدان های مغناطیسی در چندین فرکانس تولید کردند.

هر بار که میدان مغناطیسی از روی سلول ها عبور می کند ، درخشش تقریباً 3.5 درصد فرو می رود ، که نشان دهنده واکنش مستقیم ترکیبی از زمینه های فیزیک کوانتوم و بیوشیمی است.

اخبار مرتبط  کارگر آزمایشگاه در اثر بیماری نابودکننده مغز 7 سال پس از تصادف تصادف کشته شد - RT World News

“ما فکر می کنیم که مدارک بسیار قوی داریم که نشان می دهد یک فرآیند مکانیکی کاملاً کوانتومی تأثیر فعالیت شیمیایی در سطح سلولی را مشاهده کرده ایم.” جاناتان وودوارد ، بیوفیزیک می گوید.

این یافته ها دریچه هایی را برای مطالعه در زمینه های مغناطیسی حیوانات (درک میدان های مغناطیسی) و همچنین بررسی اثرات سو ad احتمالی سلامتی در انسان ناشی از قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی باز می کند.
همچنین در rt.com
حس ششم؟ دانشمندان ادعا می کنند اولین اعضای حیوانی را کشف کرده اند که می توانند میدان های مغناطیسی را “ببینند”همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ، حداقل در برخی از سطح ، انسانها قادر به درک مغناطیس زمین نیز هستند ، هرچند دانشمندان به زودی از بازکردن قفل ابرقدرتها دور هستند.

“نکته جالب در مورد این تحقیق این است که ببینید رابطه بین چرخش دو الکترون جداگانه می تواند تأثیر مهمی در زیست شناسی داشته باشد” وودوارد با اشاره به فرضیه به اصطلاح زوج رادیکال که می کوشد توضیح دهد که چگونه یک میدان مغناطیسی می تواند بر چگونگی چرخش الکترونها به دور اتمهای آنها تأثیر بگذارد و در نتیجه بر عملکرد سلولها در حیوانات تأثیر بگذارد ، می گوید.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *