دانشمندان روسی و آلمانی “ساندویچ سدیم” ایجاد کرده اند که می تواند جایگزین باتری های لیتیوم شود – RT World News

دانشمندان روسیه و آلمان برای ایجاد باتری های ارزانتر و کارآمدتر ، راه جدیدی را برای ایجاد “سدیم سدیم” ایجاد کرده اند که درنهایت می تواند جایگزینی برای نوع لیتیوم تولید انبوه و غیر دوستانه محیط زیست باشد.

باتری های لیتیوم امروزه برای جهان ضروری است. از تلفنهای همراه گرفته تا لپ تاپ ، تقریباً تمام لیتریوم های الکترونیکی دارای لیتیوم هستند و در حال حاضر به طور گسترده ای درک می شود که هیچ جایگزینی از راه دور مؤثر وجود ندارد. مسأله وقتی چیزی بسیار همه گیر است ، این است که سرانجام احتمالاً تمام می شود – و در این روند گران می شوند.

با این حال ، دانشمندان دانشگاه ملی علوم و فن آوری روسیه (NUST) ، آکادمی علوم روسیه و آزمایشگاه تحقیقاتی Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf راه حلی برای این مشکل پیدا کرده اند که شامل “پشتهسازی” سدیم برای ساختن “ساندویچ”باتری مانند
همچنین در rt.com
تسلا می تواند امسال یک باتری میلیون مایل راه اندازی کندآنچه آنها کشف کردند این است که ، وقتی اتمهای سدیم به روشی خاص لایه بندی می شوند ، سدیم (و سایر فلزات قلیایی) بسیار می توانند همان خصوصیات لیتیوم را نشان دهند. در حقیقت ، آرایش دو لایه قوطی ارزانتر سدیم “ظرفیت آند را قابل مقایسه نشان می دهد” به یک آند گرافیتی معمولی در باتری های لیتیوم یون – سایپرز ، باشگاه دانش

برای ایجاد جایگزین ارزان تر ، اتمها در فضای بین دو صفحه گرافن تحت ولتاژ بالا قرار می گیرند ، مشابه این که چگونه یک باتری کار می کند.

این “ساندویچ” از یک لایه کربن ، دو لایه فلز قلیایی (در این حالت سدیم) و یک لایه دیگر کربن تشکیل شده است.

اخبار مرتبط  پلیس ویکتوریا می تواند افرادی را که "ممکن است" قفل شدن Covid را بر اساس لایحه پیشنهادی نقض کنند ، دستگیر کند - RT World News

پیش از تحقیقات ، این موضوع به طور گسترده ای درک شده بود که اتم های لیتیوم در باتری ها فقط می توانند در یک لایه قرار بگیرند ، و افزایش مقدار لایه ها باعث افزایش بی ثباتی می شود. دانشمندان اکنون می دانند که این امکان وجود دارد “برای ایجاد ساختارهای چند لایه پایدار لیتیوم ،” ایلیا چپکاسوف ، محقق آزمایشگاه NUST MISIS نانومواد معدنی را توضیح داد. محققان می گویند ، سدیم بیشتر از لایه های موجود در ثبات است.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور برکنار شده مورالس به RT گفت: کودتای بولیوی همه چیز در مورد لیتیوم بود و OAS دست در آن داشت.در سال 2019 ، عفو بین الملل رهبران صنعت را برای پاك كردن زنجیره های تأمین باتری خود به چالش كشید. با كاهش كاهش ذخاير و تقاضا ، كيست كربن ليتيوم كه بيشتر در چين ، كره جنوبي و ژاپن استخراج مي شود ، همچنان كاهش مي يابد ، به ويژه به دليل سودمندي آن در صنعت اتومبيل هاي براق.

عفو هشدار در مورد استخراج دریا از اعماق دریا در مزارع لیتیوم ، که مطالعات پیش بینی کرده اند ، تأثیر غیرقابل برگشتی بر تنوع زیستی خواهد داشت.

این تیم تحقیقاتی قصد دارد پایان نامه خود را در موسسه Max Planck برای تحقیقات حالت جامد در اشتوتگارت آزمایش کند. در صورت موفقیت آمیز بودن ، ممکن است به نسل جدیدی از باتری های سدیم منجر شود که هم ارزان تر و هم به طور بالقوه موثرتر از لیتیوم های فعلی ما باشند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *