دانشمندان سیاه چاله MONSTER را با 6 كهكشان كامل در گرانش خود گرفتند – RT World News

مشخص شده است که شش کهکشان در سیاه چاله ای عظیم به دام افتاده اند که کمتر از یک میلیارد سال پس از انفجار بزرگ تشکیل شده است و روش ایجاد برخی از بزرگترین ساختارهای جهان را روشن می کند.

در تحقیقی که روز پنجشنبه منتشر شد ، رصدخانه جنوب اروپا (ESO) کشف یک سیاهچاله واقعاً عظیم الجثه ، تقریباً یک میلیارد برابر جرم خورشید ما ، و چگونگی دستیابی به کل کهکشان های سیارات و ستارگان را شرح داد.

سیاهچاله و دیسک ماده اطراف آن در مجموع به عنوان quasar SDSS J103027.09 + 052455.0 شناخته می شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=sMRDN85QmvQ

مارکو مینیولی ، یک ستاره شناس در انستیتوی ملی اخترفیزیک (INAF) در بولونیا که رهبری این تحقیق را بر عهده داشت ، روشی را مقایسه کرد که سیاهچاله موفق شد این شش کهکشان را به دام عنکبوت گرفتار کند ، “رشته های کیهانی” از گاز و ماده تاریک.

رشته های تارهای کیهانی مانند رشته های تار عنکبوت هستند … کهکشان ها در جایی که رشته ها عبور می کنند ایستاده و رشد می کنند و جریان های گاز – موجود برای سوخت هر دو کهکشان و سیاهچاله مرکزی بزرگ – می توانند در امتداد رشته ها جریان داشته باشند.

تصور می شود که اولین سیاهچاله های جهان از فروپاشی اولین ستاره ها تشکیل شده باشد ، اما هنوز تردید وجود دارد که چگونه آنها در نهایت به اندازه های واقعا نامفهوم بزرگ تبدیل شدند.

اخبار مرتبط  بیش از 2 میلیون آلوده به Covid-19 در اروپا - AFP tally
همچنین در rt.com
ستاره شناسان مجموعه ای عظیم “شگفت آور” از ستارگان “باستان” را در قلب کهکشان ما آشکار می کنندمحققان فرض می کنند که این رشته است “وب” ممکن است با کمک ماده تاریک معمایی تشکیل شده باشد ، نظریه ای است که می گوید در اولین سنین جهان حجم زیادی از گاز را بهم می رساند.

این خاص “وب” محققان می گویند بیش از 300 برابر کهکشان راه شیری است و احتمالاً تعداد بیشتری از آنها در انتظار کشف هستند.

“ما اعتقاد داریم که فقط نوک کوه یخ را دیده ایم ، و چند کهکشان کشف شده تاکنون در اطراف این سیاهچاله عظیم تنها درخشان ترین آنها هستند” باربارا بالماورده ، ستاره شناس در INAF در تورینو ، ایتالیا ، از نویسندگان همکار گفت.

این کشف اولین باری است که چنین گروه نزدیک به این زودی ها پس از انفجار بزرگ دیده می شود و به بهبود درک بشریت از سیاه چاله های عظیم مانند آنچه در مرکز کهکشان خودمان است کمک خواهد کرد.
همچنین در rt.com
سیاهچاله های هیولا ، به اندازه 100 میلیارد خورشید ، می توانند به روشن شدن رمز و راز ماده تاریک کمک کنندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *