دانشمندان می گویند که شبکه ماهواره ای الون مسک به طور دائم نظر ما را در مورد ستاره ها قرار می دهد – RT World News

یک گروه از دانشمندان آمریکایی به لطف شبکه ماهواره های Starlink Elon Musk هشدار دادند ، تصاویر واضح و بدون مانع از ستاره های فوق “دیگر این یک هنجار نخواهد بود.” اما مشک تنها تاجری نیست که ممکن است آسمان را لکه دار کند.

موسک سال گذشته پروژه Starlink خود را با یک هدف والا راه اندازی کرد: دستیابی به اینترنت پر سرعت به دورترین گوشه های سیاره ما ، با استفاده از ده ها هزار ماهواره مدار مدار پایین زمین (LEOsats) برای اطمینان از پوشش پتو. برای این منظور ، وی در حال حاضر صدها دستگاه از این دستگاه ها را به مدار خود شلیک کرده است ، با جدیدترین پرتاب – سه هفته پیش – شاهد 60 تیراندازی دیگر به آسمان بود.

دانشمندان قبلاً به مسك هشدار داده بودند كه این ماهواره ها دیدگاه خود را از بهشت ​​آسمان ابر كرده و در تحقیقات آنها دخالت می كنند. براساس گزارش جدید بیش از 250 دانشمند ، ستاره شناس ، مهندس و سایر محرک ها ، با این وجود ، این تغییر احتمالاً دائمی خواهد بود.
همچنین در rt.com
مردی که آسمانها را آلوده کرده است: اخترشناسان عصبانی از ماهواره های موسک Starlink که دید آنها را پوشانده است“تصاویر شب بدون عبور ماهواره ای که از نور خورشید استفاده می شود دیگر یک معیار نیست.” گزارش را بخوانید ، که روز سه شنبه پس از کنفرانس درمورد ژوئیه منتشر شد. نویسندگان این گزارش شامل اعضای بنیاد ملی علوم (NSF) و انجمن نجوم آمریکایی هستند و این محققان فضایی پیش بینی می کنند که شبکه موسک تحقیقات خود را در معرض خطر قرار دهد.

تلسکوپ های غول پیکر 30 متری مانند رصدخانه Lowell آریزونا و رصدخانه ورا سی روبین در شیلی ، “درک بشر را از کیهان به طور قابل توجهی تقویت می کند ،” جف هال هولول در بیانیه مطبوعاتی NSF گفت ، با هشدار از این که ماهواره های ارتباطی خوشه ها را در دست دارند “می تواند عواقب منفی جدی داشته باشد” برای این تحقیق

ماهواره های ستاره ستاره مسک در فاصله 340 تا 550 کیلومتری (210 تا 340 مایل) بالاتر از زمین قرار دارند و بنابراین در تاریکی ترین ساعت های شب با مشاهده دخالت نمی کنند. با این حال ، موسک تنها میلیاردر با رویای اشباع آسمان با ماهواره ها نیست ، و پروژه OneWeb ریچارد برانسون – که امسال ورشکست شد و توسط دولت انگلستان و یک کنسرسیوم ارتباط از راه دور هند خریداری شد – قصد دارد 48،000 ماهواره را به مدار 1200 در مدار خود بکشاند. کیلومتر (750 مایل). در این ارتفاع ، در این گزارش آمده است که آنها در اثر نور خورشید روشن می شوند “تمام طول شب.”
همچنین در rt.com
جوهرهای SpaceX Elon Musk با ارتش آمریكا برای آزمایش ماهواره های Starlink از سطح آسمان برای ارتباطات ارتش درگیر هستنداخبار مرتبط  ایالات متحده و لهستان توافق کردند میزبانی از 1000 سرباز آمریکایی اضافی در شرق اروپا - RT World News

نویسندگان گزارش نتیجه گیری می کنند که تنها راه نجات آسمان شب است “کمتر LEOsats یا بدون راه اندازی را راه اندازی کنید.” با این حال ، این گزینه غیر واقعی به نظر می رسد ، زیرا مشک و شرور وی قانون را در کنار خود دارند. کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده پیشاپیش سرمایه گذاری مشک را امضا نکرده است و وزن پیشنهادی برانسون را ارزیابی می کند. هیچ قانون ایالات متحده برای محافظت از آسمان شب وجود ندارد ، مگر اینکه یک ممنوعیت از آن جلوگیری کند “تبلیغات فریبنده فضای”

گروه های جهانی مانند اتحادیه بین المللی نجوم فقط می توانند توصیه هایی را ارائه دهند ، در حالی که اتحادیه بین المللی ارتباطات از طریق سازمان ملل می تواند FCC را تحت فشار قرار دهد ، اما نه وادار کند که FCC قوانین خود را دنبال کند. با وجود چراغ سبز FCC ، صنعتگران جدید فضایی در نهایت می توانند حداقل یا در حال حاضر گوش به اخترشناسان و دانشمندان گوش دهند یا نه.

توصیه‌های دیگر دانشمندان شامل محدود کردن استقرار در زیر 600 کیلومتر ، کنترل موقعیت آنها برای جلوگیری از بازگشت نور خورشید به زمین و تاریک کردن سطوح بازتاب آنها است.

SpaceX – شرکت Musk – پیش از این قول داده است که ماهواره های خود را به رنگ سیاه بکشد و صفحات خورشیدی آنها را از زمین زیر دور کند تا بازتابی را کاهش دهد. با این حال ، تلسکوپ های رادیویی هنوز هم حضور خود را انتخاب می کنند ، و با وجود ده ها هزار مینی ماهواره در آسمان ، دانشمندان می ترسند که امکان کار در اطراف آن غیرممکن باشد.

“اگر 100،000 یا بیشتر LEOsats پیشنهاد شده توسط بسیاری از شرکت ها و بسیاری از دولت ها مستقر شوند ، هیچ ترکیبی از کاهش نمی تواند به طور کامل از اثرات جلوگیری کند” در گزارش نجوم ، این گزارش اعلام شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *